Tesla Model S wygrała na torze z Porsche Taycan. Nurbugring ma nowego elektrycznego lidera? - WIDEO

2019-09-18 14:16 Jan Guss-Gasiński
Tesla Model S wygrała na torze z Porsche Taycan
Autor: Youtube/Carscoops Tesla Model S wygrała na torze z Porsche Taycan

Rekordowy czas, w jaki pierwsze elektryczne Porsche Taycan przejechało niemiecki tor Nurburgring Nordschleife, może być najkrótszym rekordem w historii. Chodzą słuchy, że prototypowa Tesla Model S przejechała "Zielone Piekło" w czasie krótszym o 20 sekund. Czy niemiecki producent ma się czego obawiać?

Chwilę po premierze pierwszego elektrycznego Porsche Taycan założyciel marki Tesla- Elon Musk — rzucił niemieckiemu producentowi wyzwanie i oznajmił, że wyśle swój flagowy model na tor i udowodni wszystkim, kto jest lepszy. Jak powiedział, tak zrobił.

Sprawdź: Elon Musk rzucił wyzwanie Porsche Taycan. Tesla Model S przejedzie się po Nurburgringu

Egzemplarz Tesli Model S, który pojawił się na torze, znacząco różnił się od wersji produkcyjnych. Nadwozie auta zostało znacząco obniżone i poszerzone. Dodatkowo auto stało na większych kołach, miało większe hamulce, na klapie bagażnika pojawił się spojler, a wewnątrz auta zamontowano klatkę usztywniającą. Za przyczepność były odpowiedzialne opony Goodyear Eagle F1 Supersport RS, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane.

Zobacz: Porsche Taycan oficjalnie! Takie jest pierwsze elektryczne Porsche - dane techniczne, osiągi, CENA w Polsce

Tym sposobem prototyp Tesli pobił czas Porsche (7 min i 42 sek.) o 20 sekund, lecz jego osprzęt pozostaje wielką tajemnicą. Z jednej strony Elonowi należą się wielkie brawa, natomiast środowisko motoryzacyjne jest zdania, że dopóki taki egzemplarz nie trafi do sprzedaży, czas przejazdu nie powinien mieć większego znaczenia, a Taycan nie powinien czuć się zagrożony.