Toyota GR Yaris po tuningu. Bariera 300 KM została pokonana z łatwością

To, że tunerzy wezmą na warsztat Toyotę GR Yaris było tylko kwestią czasu. Stworzony do sportowej jazdy Yaris na sterydach, po minimalnych zmianach, bez trudu osiąga ponad 300 KM. 3-cylindrowa jednostka o pojemności 1.6 litra ma w sobie ogromny potencjał, a jego uwolnieniem zajęła się brytyjska firma Litchfield.

Na seryjnym GR Yarisie zabawa się nie kończy. Tunerzy z całego świata mają tego małego potwora na celowniku i kwestią czasu było, nim "pęknie" 300 KM, a na rynku pojawią się pakiety modyfikacji zwiększające moc sportowego Yarisa. Mało kto spodziewał się jednak, że będzie to tak proste. 

SprawdźToyota GR Yaris ROZWALA system! To hot-hatch jakiego jeszcze nie było - TEST, OPINIA

Brytyjski tuner Litchfield zwiększył moc 1.6-litrowego silnika z 261 do ponad 300 KM. Wystarczyło namieszać w fabrycznym sterowniku i dodać kilka linijek kodu. 300 KM ma być bezpieczną modyfikacją dla tego silnika, a tuner twierdzi, że wkrótce uda się wykrzesać z 3-cylindrowego motoru jeszcze więcej. Prace trwają.

Toyota GR Yaris po tuningu Litchfield
Autor: Litchfield Toyota GR Yaris po tuningu Litchfield

Nie tylko większa moc

Modyfikacje przygotowane przez brytyjskiego tunera nie kończą się na podniesieniu mocy. Klienci będą mogli zamówić również specjalne zawieszenie, które ma poprawić charakterystykę GR Yarisa. Choć trudno jest wątpić w możliwości tunerów, poprawa zachowania hot-hatcha na drodze nie będzie wcale prostym zadaniem - Toyota skonstruowała bowiem auto, które rozpieszcza zarówno torowych wyjadaczy jak i nowicjuszy.

Mieliśmy już przyjemność poznać Toyotę GR Yaris podczas prezentacji na torze. Zobaczcie nasz TEST WIDEO:

Toyota GR Yaris rozwala system! Takiego hot-hatcha jeszcze nie było!
Najnowsze