Toyota pomoże zadbać o klasyki i wznawia produkcję części do klasycznej Supry

2020-01-24 18:37 Maciej Lubczyński
Toyota Supra mk. IV - 1993 r. (JZA80)
Autor: Toyota Toyota Supra mk. IV - 1993 r. (JZA80)

Gdy wszyscy zachwycają się nową Suprą, Japończycy dają znać, że pamietają również o poprzednich odsłonach kultowego modelu. Toyota wznowiła produkcję oryginalnych części zamiennych do trzeciej i czwartej generacji.

Koniec z kupowaniem części na drugim końcu świata i sprowadzaniem podzespołów po kilku miesiącach poszukiwań. Toyota ogłosiła, że w ramach projektu GR Heritage Parts, na wszystkich rynkach będzie można kupić oryginalne części zamienne do Supry A70 i A80.

Sprawdź także: Czy nowa Toyota GR Supra zasługuje na legendarną nazwę? Sprawdziłem wersję A90 Edition - TEST, OPINIA, WIDEO

Na pierwszy ogień, dla Supry III generacji, pójdą wał napędowy, klamki drzwi, wskaźnik czujnika paliwa, uszczelki i przedni logotyp. Do Supry IV gotowe są zamienne reflektory przednie i klamki drzwi. Na tym jednak program się nie skończy. Japończycy są widocznie w trakcie budzenia wiekowych mistrzów i rzemieślników, którzy pamiętają jeszcze, jak wytwarza się części do sportowych Toyot.

Toyota Supra mk. III - trzecia generacja, 1986 r. (MA70)
Autor: Toyota Toyota Supra mk. III - trzecia generacja, 1986 r. (MA70)

Oferta ma się powiększać z czasem, a w określeniu zapotrzebowania pomogą posiadacze klasycznych aut, którzy wiedzą najlepiej czego potrzeba ich wozom. Na tej stronie możecie sprawdzić, jakie części są dostępne i kiedy trafią do sprzedaży.