Toyota RAV4 przeszła lifting. Hybrydowy SUV zmienił się na lepsze

2022-06-24 5:32
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid 306 KM AWD-i e-CVT
Autor: Maciej Lubczyński Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid 306 KM AWD-i e-CVT

Toyota RAV4, czyli najpopularniejszy SUV na świecie, doczekał się małego liftingu. Od 2023 roku wszystkie egzemplarze w wersji Hybrid i Plug-in będą wyposażone w najnowszy system multimedialny, rozszerzone i udoskonalone systemy bezpieczeństwa oraz konfigurowalny, cyfrowy zestaw wskaźników. Kiedy odświeżona RAV-ka trafi do salonów?

Choć Toyota RAV4 piątej generacji nie narzeka na brak zainteresowania, nawet najchętniej kupowany SUV na świecie nie może spoczywać na laurach. Od 2023 roku wszystkie egzemplarze w wersjach napędowych Hybrid i Plug-in Hybrid, zostaną podrasowane, by oferować klientom jeszcze więcej. Producent zadbał, by Toyota RAV4 po liftingu była bezpieczniejsza, przyjemniejsza w obsłudze i bardziej nowoczesna. Po modernizacji pojawi się nowy system multimedialny z większym (10,5-cala) ekranem wysokiej rozdzielczości HD, konfigurowane cyfrowe zegary i rozbudowane funkcje bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

PRZECZYTAJ - Toyota RAV4 Plug-in Hybrid jest inna niż konkurenci. Jedna z jej zalet jest kluczowa - TEST

Toyota RAV4 - nowe multimedia

Nowe samochody będą wyposażone w najnowsze multimedia z mocniejszym procesorem, które m.in. zawierają nawigację online, umożliwiającą planowanie trasy w oparciu o natężenie ruchu, wydarzenia na drodze czy dostępność miejsc parkingowych. Nawigacja rozpoznaje również znaki drogowe i potrafi wyświetlać lokalne ostrzeżenia pogodowe oraz powiadamiać kierowcę o występowaniu stref niskiej emisji. Na dodatek wraz z nowym systemem info-rozrywki klienci otrzymują darmowy, czteroletni dostęp do internetu (w pakiecie Smart Service), co pozwala użytkownikom korzystać z wszystkich funkcji online i nawigacji bez konieczności parowania smartfonów. Ponadto nowy system można obsługiwać za pośrednictwem asystenta głosowego "Hey Toyota", który reaguje na komendy głosowe, by ustawić klimatyzację i multimedia, wykonać połączenie telefoniczne oraz otworzyć lub zamknąć okna.

Toyota RAV4 (2023)
Autor: Toyota Toyota RAV4 (2023)

RAV4 w cyfrowych czasach

Egzemplarze z roku modelowego 2023 zostaną również wyposażone w cyfrowy, konfigurowalny zestaw wskaźników (12,3-cala), oparty na ekranie TFT. Nowe zegary dają możliwość personalizacji ustawień - do wyboru są cztery style – Casual, Smart, Sport i Tough, trzy tryby wyświetlania informacji oraz inne opcje ustawień. Dostępny w odświeżonych RAV-ach wyświetlacz jest standardowym wyposażeniem we wszystkich wersjach z wyjątkiem podstawowej Active.

Jeszcze bezpieczniejsza

W roku modelowym 2023 wszystkie RAV4 zostaną także wyposażone w poszerzony i udoskonalony zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, w którego skład wchodzą m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), potrafiący zapobiegać kolizjom na skrzyżowaniach. W razie ryzyka zderzenia funkcja wspomagania kierownicy pomoże kierowcy uniknąć uderzenia w pieszego, który wszedł na jezdnię, jednocześnie utrzymując samochód pod kontrolą. Wyjątkowo dla wariantu RAV4 Plug-in Hybrid system rozpozna również rowery i zaparkowane pojazdy

Toyota RAV4 (2023)
Autor: Toyota Toyota RAV4 (2023)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE