Toyota wstrzymuje produkcję aut w Rosji

i

Autor: Toyota Toyota wycofuje się w Rosji

Toyota wstrzymuje import aut do Rosji. Jest oświadczenie producenta

2022-03-03 10:44

Za zaatakowanie Ukrainy obywatele Rosji będą płacić do końca życia. Z Rosjanami nikt nie chce już kopać piłki, ścigać się po torach, a tym bardziej robić interesów. Lista marek, które czasowo lub na stałe wycofują się z rynku agresora stale rośnie. Teraz do listy dołączyła Toyota, największy motoryzacyjny koncern na świecie.

Toyota dołączyła do długiej listy producentów, którzy czasowo wstrzymują import i produkcję swoich samochodów na terytorium Rosji. Do podjęcia radykalnych kroków Japończyków zmusił nie tylko społeczny i biznesowy ostracyzm, jakiemu poddano Rosję, ale przede wszystkim pobudki ekonomiczne. Rekordowa niska wartość rubla sprawia, że robienie interesów w Rosji przestało być opłacalne. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, priorytetem Toyoty jako przedsiębiorstwa działającego zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji, jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom przedstawicielstw firmy i sieci dealerskich oraz poddostawców i partnerów.

Przerwa do odwołania

Już 24 lutego Toyota Ukraine wstrzymała sprzedaż samochodów i obsługę posprzedażową za pośrednictwem 37 stacji dealerskich. W najbliższych dniach Toyota Motor Russia wstrzyma produkcję w zakładzie w Petersburgu oraz import pojazdów aż do odwołania. Rosyjski oddział marki odpowiada za sprzedaż samochodów i obsługę posprzedażową za pośrednictwem 168 stacji dealerskich. Spółka odpowiada także za fabrykę w Petersburgu, produkującą modele RAV4 i Camry na rynek rosyjski oraz na eksport do Białorusi, Kazachstanu i Armenii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE