Tragedia na autostradzie A4. Dwie osoby zginęły w luksusowym Infiniti

2021-05-04 13:14 Rafał Mądry
Dwie osoby zginęły w Infiniti Q50 na autostradzie A4
Autor: Policja Śmiertelny wypadek luksusowego Infiniti

W niedzielę 2 maja na dolnośląskim fragmencie autostrady A4 (wysokość Mikołajowic) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący luksusowym Infiniti Q50 najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, przebił bariery energochłonne, a następnie dachował zatrzymując się w rowie. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy wydarzył się w niedzielę około godziny 11.10 dokładnie na 102 km autostrady A4, na pasie wiodącym w kierunku Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący japońskim sedanem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Infiniti Q50 przebiło bariery energochłonne, a następnie dachowało i zatrzymało się w rowie. W wyniku tego zdarzenia zginął kierowca oraz pasażer samochodu. Na miejscu wypadku pracował prokurator oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. W ramach prowadzonego postępowania prokurator wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać wszystkie okoliczności tej tragedii.

Dowiedz się: Majówka 2021 na drogach. Plaga pijanych kierowców! Wstrząsające dane od policji

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców, aby szczególnie teraz kiedy warunki pogodowe na drodze są zmienne, byli czujni, rozważni i przede wszystkim przestrzegali przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Kierując samochodem zawsze należy być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.

Dwie osoby zginęły w Infiniti Q50 na autostradzie A4
Autor: Policja Śmiertelny wypadek luksusowego Infiniti

GALERIA - tak wygląda Infiniti Q50

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze