Niby wszyscy trzeźwi a traktor stracił koła, o BMW lepiej nie wspominać

2021-06-20 16:17
Zderzenie BMW i ciągnika rolniczego w Siemieniu
Autor: Policja Traktor zderzył się z BMW

Do groźnej kolizji doszło w sobotę 19 czerwca w Siemieniu (woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej relacji Parczew - Lubartów. Jak ustalili policjanci kierująca BMW podjęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego w miejscu do tego niedozwolonym. Do tego kierujący traktorem wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów, BMW dachowało i zatrzymało się dopiero na przydrożnym polu.

Policjanci skierowani do tego zdarzenia drogowego ustalili, że kobieta prowadzące osobowe BMW wykonywała manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. Niestety wybrała na to nieodpowiednie miejsce na drodze. Swoje działanie wykonała na skrzyżowaniu i przy podwójnej linii ciągłej oraz w sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Jakby tego mało kierujący traktorem marki Ursus akurat skręcał w lewo. Doszło do zderzenia pojazdów, a siła była tak duża, że ciągnik stracił przednią oś i został niemal przepołowiony. BMW natomiast dachowało i zatrzymało się dopiero daleko na przydrożnym polu. 21–letnia kobieta, która kierowała BMW, z obrażeniami trafiła do szpitala na obserwację.

Przeczytaj też: Nietrzeźwi rowerzyści doigrali się. Jeden pokiereszował przejeżdżające BMW

Kierujący ciągnikiem nie doniósł żadnych obrażeń, ale okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę, bo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Zderzenie BMW i ciągnika rolniczego w Siemieniu
Autor: Policja Traktor zderzył się z BMW
Zderzenie BMW i ciągnika rolniczego w Siemieniu
Autor: Policja Traktor zderzył się z BMW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze