Transport palownicy ważył prawie 100 ton. Zezwolenie było tylko na 60 ton

2020-06-02 11:24

Blisko 100 ton ważył zestaw przewożący maszynę budowlaną bez właściwego zezwolenia. Z kolei prawie 67 ton ważył najcięższy z czterech przeładowanych zespołów pojazdów z kontenerami, które zatrzymali na kujawsko-pomorskich drogach funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy zatrzymali do kontroli 9-osiowy zestaw, którym wykonywany był transport maszyny budowlanej (tzw. palownicy). Kierowca okazał do kontroli zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego o masie całkowitej do 60 ton. Inspektorzy sprawdzili rzeczywistą wagę ciężarówki z ładunkiem. Zespół pojazdów ważył niecałe 98 ton. W tym przypadku przewoźnik powinien uzyskać zezwolenie kat. VII. Nienormatywny zestaw skierowano na parking strzeżony. Kierującego ukarano mandatem, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Zobacz również: Oszust chciał wyłudzić odszkodowanie! Rozebrał swoje auto na części i zgłosił jego kradzież - ZDJĘCIA

Oprócz tego w miniony weekend funkcjonariusze ITD wycofali z kujawsko-pomorskich dróg cztery przeładowane ciężarówki z kontenerami morskimi. Niechlubny rekordzista, zatrzymany na krajowej „piętnastce” ważył blisko 67 ton zamiast dopuszczalnych 40. Za duży tonaż spowodował też przekroczenie dozwolonych nacisków osi ciągnika siodłowego i naczepy na drogę nawet o ponad 7 ton. Niewłaściwa waga ciężarówki nie była jedynym naruszeniem. Kierujący rejestrował swoje aktywności na karcie należącej do innej osoby. W ten sposób chciał ukryć swój rzeczywisty czas pracy. Kierowca został ukarany mandatami. Znacznie surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Nienormatywne transporty kontenerów wstrzymano do czasu przeładowania nadmiaru przewożonych towarów na inne pojazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE