Tyle kosztuje nowa, wodorowa Toyota Mirai. Znamy CENĘ przełomowej limuzyny! WIDEO

Nowa Toyota Mirai debiutuje na rynku. Znamy cenę wodorowej limuzyny, która oczyszcza powietrze. Ile będzie kosztować Toyota Mirai, zbudowana na platformie Lexusa LS? Wiemy już, że kwota pozwoli Toyocie rywalizować z obecnymi już na rynku autami elektrycznymi i hybrydowymi innych marek.

Nowa Toyota Mirai budzi emocje od momentu publikacji pierwszych zdjęć. Z futurystycznego "brzydkiego kaczątka" do reprezentacyjnej, efektownej limuzyny przyszłości - tak zmienił się wodorowy model Toyoty. Polska premiera Mirai drugiej generacji przyniosła również informacje o cenie modelu. Wiemy, ile kosztuje nowa Toyota Mirai!

Sprawdź: Taka jest nowa Toyota Mirai - oczyszcza powietrze podczas jazdy, wreszcie nieźle wygląda i ma duży zasięg

Nowa Toyota Mirai - cena w Polsce

Cennik otwiera kwota 299 900 zł. Za te pieniądze będziemy mogli kupić samochód w bazowej odmianie Prestige, który ma w standardzie cyfrowe zegary, automatyczną klimatyzację, system oczyszczania powietrza, 12,3-calowy ekran systemu multimedialnego i nagłośnienie JBL, oraz LED-owe światła z przodu i z tyłu.

Na cenę pozostałych wersji Executive i Executive z pakietem VIP musimy jeszcze poczekać. Odmiana Executive ma w standardzie podgrzewaną, elektrycznie regulowaną kierownicę, podgrzewaną tylną kanapę, system kamer 360, przednie lampy multi LED i tapicerkę ze skóry syntetycznej. Jeśli chcemy doposażyć Mirai w pakiet VIP, otrzymamy dach panoramiczny, 20-calowe felgi (w innych wersjach standardem są 19") 3-strefową klimatyzację, zaawansowany system automatycznego parkowania, wyświetlacz head-up i cyfrowe lusterko wsteczne.

Kilkaset kilometrów zasięgu i tankowanie w kilka minut

Toyota Mirai to druga generacja wodorowego samochodu japońskiej marki, która ma gwarantować zasięg od 500 do 700 km. To tylnonapędowy samochód, napędzany silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi. Platforma, na której oparto wodorowego sedana pochodzi z Lexusa LS, a na potrzeby Toyoty skrócony został rozstaw osi. Mirai ma wymiary zbliżone do BMW serii 5 i Audi A6.

WIDEO - tak brzmi i jeździ nowa Toyota Mirai 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze