Uciekał siejąc zamęt na ulicach. Pościg za motocyklistą w Tarnowskich Górach

2021-09-08 18:48
Policyjny pościg za motocyklistą w Tarnowskich Górach
Autor: Policja 26-letni motocyklista uciekał policjantom

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które odpowiada się przed sądem. Kierujący motocyklem Kawasaki zamiast zatrzymać się zgodnie ze wskazaniem mundurowych, postanowił uciekać. Narobił sobie z tego powodu tylko kłopotów ponieważ mocno złamał prawo i do tego zagrażał na jedni innym kierowcom. Został złapany przez mundurowych, kiedy na rondzie zahaczył o samochód osobowy i się wywrócił.

Na ulicy Łowieckiej w Tarnowskich Górach, policjanci próbowali przeprowadzić kontrolę drogową i nakazali motocykliście zatrzymanie się. Mężczyzna prowadzący jednoślad marki Kawasaki zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe rzucają się do ucieczki. Na ulicach miasta siał zamęt, dlatego policyjni wywiadowcy poprosili o pomoc dyżurnego jednostki, który do pościgu skierował inne patrole. W trakcie obławy policjanci zrównywali się z motocyklistą, wydając mu sygnały do zatrzymania, które kierujący nieprzerwanie lekceważył. Brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkuminutowej ucieczce na ulicy Powstańców Śląskich uderzył na rondzie w SUV-a marki Audi i wywrócił się, doznając urazu nogi.

Uciekał policji siejąc zamęt! Zabrakło mu szczęścia i wyobraźni

Motocyklista po wywrotce został zatrzymany. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Prowadził trzeźwy, ale bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna na początku sierpnia 2021 roku stracił prawo jazdy kategorii B za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Prawa jazdy uprawniającego do kierowania motocyklem w ogóle nie posiadał. 26-latek uciekał bo chciał uniknąć policyjnej kontroli i problemów. Niestety decyzją o ucieczce tylko pogorszył sytuację. Nie dość, że popełnił serię wykroczeń, to odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, traktowane w świetle prawo jako przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres 15 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE