Ukradł limuzynę wartą majątek. Wpadł na drugim końcu Polski

2022-01-20 18:41
Skradziona limuzyna odzyskana
Autor: Policja Skradziona limuzyna odzyskana

Dolnośląscy policjanci z pionu wywiadowczego błyskawicznie odnaleźli skradzioną limuzynę marki Audi. Pojazd zaginął na terenie Lublina, a już po kilkunastu godzinach luksusowy sedan warty majątek został zlokalizowany we Wrocławiu. Za kierownicą auta mundurowi spotkali 25-latka, którego wersja wydarzeń nie była zbyt wiarygodna.

Zgłoszenie o zaginięciu luksusowego sedana spod znaku "czterech pierścieni" wpłynęło do lubelskiej komendy. Informacja ta została szybko przekazana do funkcjonariuszy z Wrocławia, ponieważ według podejrzeń, to właśnie tam miała znajdować się limuzyna. Uzyskane informacje okazały się prawdziwe - mundurowi z pionu wywiadowczego udali się do jednej z dolnośląskich dzielnic i bez większego wysiłku namierzyli skradziony pojazd marki Audi. Za kierownicą czarnej limuzyny wartej blisko 300 tys. złotych siedział 25-latek, który twierdził, że kilka dni wcześniej wypożyczył samochód od nieznanych mu mężczyzn za gotówkę.

Skradziona limuzyna odzyskana
Autor: Policja Skradziona limuzyna odzyskana

Do 10 lat więzienia

Wersja młodego chłopaka nie była wiarygodna, bowiem zgłoszenie o kradzieży wpłynęło do KPP w Lublinie dzień wcześniej. Zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu, a pojazd został umieszczony na policyjnym parkingu. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem do pojazdu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE