Ukradł w Niemczech, rozbił w Polsce. Poszukiwanym samochodem zakończył jazdę w rowie

Ukradł w Niemczech, rozbił w Polsce
Autor: Straż Graniczna Ukradł w Niemczech, rozbił w Polsce

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali Mazdę CX-5 o szacunkowej wartości ok. 70 tys. złotych. Pojazdem kierował 23-letni Polak, który kilka godzin przed wypadkiem ukradł samochód z terytorium Niemiec. Kiedy zainteresowała się nim policja, zamiast zatrzymać się do kontroli, postanowił spróbować swoich sił w pościgu. Niestety, jazdę kradzionym autem zakończył w przydrożnym rowie.

Sytuacja miała miejsce w nocy z 28 lutego na 1 marca w Słubicach (woj. lubuskie). Polsko-niemiecki patrol wytypował wtedy do kontroli osobową Mazdę CX-5 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Niedługo później uciekinier stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

Sprawdź: Luksusowe Porsche zmiotło Renault! STRASZNY wypadek na trasie Legnica-Kunice - WIDEO

Podczas prowadzenia czynności okazało się, że pojazdem kierował 23-letni Polak. Mundurowi ustalili, że samochód został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Kierowcę zatrzymano. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą słubiccy policjanci. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze