Ukradli auta o wartości 2 mln złotych! Policja rozbiła grupę przestępczą

2021-10-14 11:25
Ukradli auta o wartości 2 mln złotych
Autor: Policja Ukradli auta o wartości 2 mln złotych

Funkcjonariusze z KPP w Pile (woj. wielkopolskie) zakończyli sprawę 12 zaginięcia pojazdów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych. Do kradzieży dochodziło na terenie całej Polski na przełomie 2019 i 2020 roku. Do sprawy zatrzymano trzech sprawców, którzy usłyszeli ponad 30 zarzutów, w tym również związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawa miała swój początek 24 lutego 2020 roku, kiedy w Pile doszło do kradzieży pojazdu dostawczego marki Opel. Zdarzeniem zajęli się funkcjonariusze powołani do zwalczania przestępczości samochodowej. Prowadząc szereg czynności policjanci ustalili, że dokonanych w bardzo podobny sposób kradzieży pojazdów na terenie Polski było znacznie więcej. Przestępcy w większości przypadków przyjeżdżali na miejsce zdarzenia tym samym pojazdem, za każdym razem zmieniając tablice rejestracyjne.

Ukradli auta o wartości 2 mln złotych
Autor: Policja Ukradli auta o wartości 2 mln złotych

Popełnili 30 przestępstw

Kryminalni ustalili personalia mężczyzny, który użytkował wskazany pojazd . Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez Austrię za kradzieże pojazdów. Prowadzone czynności ujawniły także jego dwóch współpracowników, którzy brali udział w przestępczym procederze.

Zatrzymując podejrzanych na terenie województwa lubuskiego funkcjonariusze zabezpieczyli wiele części pochodzących ze skradzionych wcześniej pojazdów, a także 100 tysięcy złotych gotówki, specjalistyczne narzędzia służące do popełnienia przestępstwa, środki odurzające oraz komplety dokumentów takich jak prawo jazdy, dowód osobisty oraz paszport zawierające nieprawdziwe dane osobowe. Grupa przestępców dokonała 12 kradzieży pojazdów dostawczych o wartości ponad 2 milionów złotych. Sprawcom udowodniono popełnienie łącznie 30 przestępstw. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE