Ducati 1199 Panigale

i

Autor: Ducati Ducati 1199 Panigale

Volkswagen sprzeda Ducati by spłacić długi?

2017-04-30 16:00

Choć pierwotne analizy wskazywały na coś zupełnie innego, okazuje się, że Volkswagen może pożegnać się z jedną ze swoich marek. Wszystko oczywiście z racji gigantycznych kar finansowych nałożonych w ramach afery Dieselgate.

Jak donosi agencja Reuters,  widmo sprzedaży unosi się nad Ducati. Ta marka została zakupiona przez Audi za kwotę 860 milionów euro w 2012 roku. Wtedy w zarządzie zasiadał między innymi Ferdynand Piech, który podobno zdecydował się na tę operację z racji uwielbienia jednośladów Ducati.

Zobacz też: TEST Volkswagen Golf VII po liftingu

Jeszcze rok temu przedstawiciele grupy Volkswagen kategorycznie zaprzeczali sprzedaży swoich marek – czy to Ducati czy też ciężarowych Scanii i Man. Dziś, jak donoszą informatorzy, grupa VAG kontaktuje się z potencjalnymi kupcami.

W 2016 roku Ducati odnotowało obrót (przed odliczeniem kosztów produkcji, podatków, amortyzacji itp.) wynoszący około 100 milionów euro. Firma może zostać wyceniona na kwotę 15 razy większą, choć specjaliści wskazują, że o wiele bardziej prawdopodobna jest kwota 10 razy większa.

Ducati może trafić do firm chińskich, indyjskiego producenta Hero czy też do konsorcjum, które zakupiło Aston Martina. Harley Davidson, Honda, Suzuki czy Kawasaki na razie nie wyraziły zainteresowania zakupami.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Nasi Partnerzy polecają