Policyjna mapa wypadków drogowych już działa

i

Autor: Policja Policyjna mapa wypadków drogowych już działa

Wakacje na drogach. Policyjna mapa wypadków drogowych już działa

2022-06-27 16:01

Polska Policja już czwarty rok z rzędu będzie w okresie wakacyjnym aktualizować na swojej stronie mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa wypadków ma pomóc kierowcom w planowaniu letnich podróży i przede wszystkim uświadomić społeczeństwo, jak często do tragicznych zdarzeń dochodzi na polskich drogach.

Tak jak w latach ubiegłych i tego lata, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie polskiej policji (policja.pl), w mediach społecznościowych oraz na wszystkich stronach prowadzonych przez jednostki mundurowe, na samej górze będzie prezentowana mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Taka mapa pozwoli lepiej zaplanować trasę na wakacyjny urlop i przede wszystkim uświadomi kierowców, jak często i gdzie najczęściej dochodzi do drogowych tragedii.

PRZECZYTAJ - Na wakacje samochodem? Tego lata będzie drogo! Tak przez rok podrożało paliwo

Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie

Mapa wypadków drogowych - skłoni do refleksji?

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. Mapę wypadków drogowych będzie można również zobaczyć na blisko 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

SPRAWDŹ - Odcinkowy pomiar prędkości to postrach kierowców. Na tych drogach pilnuj prędkości

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE