Ważna zmiana w Traficar - 0 zł za minuty. Czy to koniec z pośpiechem i łamaniem przepisów? NOWY CENNIK

2019-11-12 12:25 Rafał Mądry
Traficar
Autor: Traficar Traficar

Wyścig z czasem za kierownicą wypożyczonego z poziomu aplikacji auta i frustracja z powodu korków? To ma się już skończyć. Traficar wprowadza nowy cennik i przestaje naliczać opłaty za minuty. Teraz kierowcy korzystający z carsharingu mogą przestać się spieszyć.

Carsharing w Polsce ma się naprawdę dobrze. Nie brakuje dostawców tego typu usług, ani użytkowników korzystających z takiej formy transportu. Traficar świętuje trzecie urodziny i jako lider na rynku wyznacza nowe trendy w podejściu do obliczania kosztów przejazdów.

Minuty już się nie liczą

Do tej pory „auto na minuty” miało dwuelementowy cennik, na który składały się koszty związane z czasem i liczbą przejechanych kilometrów. Od 14 listopada (tego dnia wystartuje nowy cennik), kierowcy przestaną się spieszyć i stresować wydłużonym czasem podróży, żeby móc zapłacić mniej, bo cena zależeć będzie od długości pokonanego dystansu.

Korki i czerwone światła

Zgodnie ze starym cennikiem użytkownik Traficara płacił za minuty. Każdy postój na światłach albo utknięcie w korku wpływało na powiększoną cenę kursu. Z tego powodu w wypożyczonych autach dochodziło do łamania przepisów i niebezpiecznych zachowań. Nowe podejście ma to zmienić i zakorkowane ulice oraz czerwone światła przestaną wpływać na koszty przejazdów.

Nowy cennik Traficar

Teraz Traficar liczy 1,50 zł/km za Renault Clio i 1,70 zł/km za jazdę Renault Kangoo. Każdego obowiązywała będzie opłata startowa w wysokości 2,99 zł. Stary cennik zakładał 0,80 zł/km plus 0,50 zł/min. Zgodnie z nowym cennikiem kierowcy nie poniosą kosztów za czas spędzony w trasie. Traficar zachęca do pozostawienia samochodu na dłużej – w nocy każda minuta postoju kosztuje tylko 1 grosz.

Na prąd po Warszawie - Testujemy chiński, elektryczny ZD D2S

Jeśli użytkownik zaplanuje podróż trwającą 24 godziny lub dłużej, będzie mógł skorzystać z opcji cennika dobowego. Zgodnie z jego zasadami za pierwszą i każdą kolejną dobę w przypadku Renault Clio zapłaci 75 zł, a 90 zł gdy wybierze Renault Kangoo plus 60 gr/km bez względu na rodzaj auta. Oznacza to, że w tej taryfie opłata za postój pojazdu wynosi 0 zł.

Dzięki zmianom w cenniku kierowcy będą mieli szansę poznać szacowaną cenę przejazdów, zanim się rozpoczną. Ważnym aspektem tej odważnej zmiany jest również wpływ na przestrzeganie przez kierowców zasad bezpiecznej jazdy.

Traficar - nowy cennik od 14 listopada
Autor: Traficar Traficar - nowy cennik od 14 listopada