Wieźli za dużo buraków, dostali mandaty. Kontrola ITD zakończona karami

2019-12-12 17:20 Maciej Lubczyński
Transport buraków pełny nieprawidłowości
Autor: GITD Transport buraków pełny nieprawidłowości

W tym transporcie pełno było zarówno buraków, jak i nieprawidłowości. Po pierwsze, 3 z 4 ciężarówek jechały ze zbyt dużą ilością ładunku. Po drugie, kierowca jednego z pojazdów przesadził z czasem jazdy i pominął obowiązkowy wypoczynek.

Kierowcy czterech ciężarówek wiozących buraki w okolicy Nakła nad Notecią zostali zatrzymani przez kujawsko-pomorskich inspektorów ITD. Żaden z nich nie opuścił miejsca kontroli bez zastrzeżeń i mandatu. Wszyscy zostali ukarani za różne nieprawidłowości, a konsekwencje czekają również przewoźnika.

Sprawdź: Chciał rozszerzyć uprawnienia do kierowania pojazdami. Na egzamin przyszedł nietrzeźwy

Wszystkie ciężarówki skierowano na wagę. Tam wyszło na jaw, że wa zestawy ważyły z ładunkiem blisko po 50 ton, a trzeci 44 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Czwarta z ciężarówek nie była przeładowana, ale zastrzeżenia wzbudził jej stan techniczny oraz zapisy danych z tachografu - urządzenie zarejestrowało liczne naruszenia dopuszczalnych norm czasu pracy kierowców.

Transport buraków pełny nieprawidłowości
Autor: GITD Transport buraków pełny nieprawidłowości

Na kierowców nałożono mandaty i nie mogli oni kontynuować przewozu do czasu przeładowania części towaru na inny pojazd. Nie upiecze się także przewoźnikowi. Wobec przedsiębiorcy toczą się teraz postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar.