O blisko 5 ton mleka za dużo! Cysterna polskiego przewoźnika byłą znacząco przeładowana

i

Autor: GITD

Wiózł 4,6 tony mleka za dużo! Przewoźnik za karę dostał po kieszeni

2019-10-07 12:47

Aż o 4,6 tony za dużo ważyła cysterna z mlekiem, którą na drodze krajowej nr 7 skontrolował patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za dewastację dróg wszczęto wobec przewoźnika postępowanie administracyjne. To będzie go sporo kosztować.

Do zatrzymania ciężarówki z cysterną doszło w czwartek 3 października br. na odcinku ekspresowej "siódemki" pomiędzy miejscowością Miłomłyn a Małdyty. Inspektorzy ITD z Olsztyna widząc mocno dociśnięty pojazd zdecydowali, że w pierwszej kolejności skontrolują jego wagę.

Sprawdź: Niebezpieczne cysterny zatrzymane przez ITD. Mogły mieć niesprawne gaśnice

Pojazd o dopuszczalnej masie 18 ton udał się na specjalistyczną wagę, gdzie wyszło na jaw, że jego rzeczywista waga wynosi 22,6 tony. Z kolei nacisk na pojedynczej osi napędowej zamiast dopuszczalnych 11,5 ton, wynosił 14,7 ton.

Zobacz: Brawurowa ucieczka kradzionym BMW. Policjanci podczas akcji użyli broni

Transport mleka musiał zostać wstrzymany, dopóki nie nastąpiło przelanie nadmiaru ładunku do drugiej cysterny. Po zakończeniu czynności z kierowcą funkcjonariusze ITD wszczęli wobec krajowego przewoźnika postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia wysokiej kary pieniężnej za dewastację dróg.

O blisko 5 ton mleka za dużo! Cysterna polskiego przewoźnika byłą znacząco przeładowana

i

Autor: GITD