Właścicielom Peugeota 508 inni kierowcy mogą pozazdrościć tych bajerów - WIDEO

2019-05-28 8:32 Paweł Kaczor
Peugeot 508 GT 1.6 Turbo 225 KM EAT8
Autor: Paweł Kaczor Peugeot 508 GT 1.6 Turbo 225 KM EAT8

Nowy Peugeot 508 nie tylko wygląda nowocześnie i awangardowo, ale ma też kilka mocno nowatorskich rozwiązań, które potrafią zawstydzić konkurentów należących nawet do zacnego grona pojazdów klasy premium. Co takiego francuski koncern PSA montuje w swoim reprezentacyjnym aucie?

Przyciągającym wzrok elementem są dynamiczne tylne trójwymiarowe światła w technologii Full LED. Ich wzór przywodzi na myśl ślady po lwich pazurach. Każdorazowemu otwieraniu samochodu z pilota towarzyszy efektowna animacja lamp robiąca prawdziwy show.

Peugeot I-COCKPIT® będący awangardowym pomysłem na wnętrze, zawiera kilka kolejnych bardzo ciekawych rozwiązań. Wśród nich są wirtualne zegary, które można dowolnie konfigurować i ustawiać informacje najbardziej potrzebne w danym momencie kierowcy.

Pełen test: Peugeot 508 GT 1.6 Turbo 225 KM EAT8: Francja elegancja

Tak zwany system I-COCKPIT AMPLIFY odpowiada za atmosferę pobudzającą zmysły. W zależności od ustawienia (Relax lub Boost) oświetlenie nastrojowe oraz zegary zmieniają swoją barwę. Włączona zostaje także muzyka adekwatna do nastroju. Uaktywni się również masaż fotela kierowcy. Dodatkowo praca skrzyni biegów oraz twardość zawieszenia także zostaną zmienione. Magia!

Na tym jednak nie koniec mocno nowatorskich rozwiązań stosowanych w nowym Peugeocie 508. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Poza różnymi elektronicznymi stróżami, francuskie auto jest wyposażone m.in. w noktowizor. Po uaktywnieniu trybu nocnego na ekranie I-COCKIPT pojawia się obraz w podczerwieni. Dodatkowo jeśli auto wychwyci w obrębie pola widzenia kamery osobę lub zwierzę zaznaczy go na ekranie żółtym kwadracikiem.

Przedstawione elementy to tylko jedne z nielicznych udogodnień jakie ma do zaoferowania nowy Peugeot 508. Szczegółowy test tego samochodu przestawiamy w obszerniejszym artykule - KLIKNIJ i sprawdź TUTAJ.

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Zrób zakupy z rabatem na AliExpress wyprzedaże.

Najnowsze