Wypadek na drodze S7

i

Autor: twitter @remizapl Wypadek na drodze S7

Rodzina otarła się o śmierć

Wracali z wakacji, prawie zginęli przez głupotę kierującej VW. Jest wideo z kolizji na S7

2022-08-11 12:59

Kolizja, do której doszło na drodze S7 mógł skończyć się tragedią. Pośpiech i bezczelność kierującej Volkswagenem sprawił, że 3-osobowa rodzina mogła zginąć podczas powrotu z wakacji. Słowa kierowcy rozbitego Seata znalazły potwierdzenie - do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Wypadek na drodze S7 - sprawca odnaleziony

Do koszmarnego wypadku na drodze S7 doszło w sobotę, 6 sierpnia. Seatem Ibizą podróżował Pan Sergiusz, który wracał z rodzinnych wakacji. W samochodzie podróżowała z nim żona i 4-letni syn. Spokojna trasa zamieniła się w piekło po tym, jak w trakcie wyprzedzania aut jadących prawym pasem, do kierowcy Seata zaczął zbliżać się Volkswagen Arteon. Kierująca sedanem nie zachowywała bezpiecznej odległości i dawała wyraz swojemu zniecierpliwieniu. Najgorsze wydarzyło się kilka chwil później.

Głupota kierującej Volkswagenem przyczyną wypadku

Gdy kierujący Seatem zjechał na prawy pas, prowadząca Volkswagena kobieta postanowiła dać upust frustracji i wjechała przed prawidłowo jadącą Ibizę. Volkswagen gwałtownie zahamował, a poszkodowany wykonał gwałtowny manewr, by uniknąć kolizji. To doprowadziło z kolei do utraty panowania nad samochodem, który zahaczył o pobocze, uderzył w barierkę i obrócił się wokół własnej osi. Nagranie dokumentujące wypadek pojawiło się w sieci dzięki uprzejmości świadka. Film mrozi krew w żyłach:

Wypadek na S7 - kierująca VW poniesie konsekwencje

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wystarczyłaby odrobina pecha, a wracająca z wakacji rodzina mogła zginąć. Tym razem zakończenie sprawy okazuje się być szczęśliwe, bowiem nie tylko wszyscy wyszli ze zdarzenia bez szwanku, ale na dodatek kierująca Volkswagenem, która doprowadziła do wypadku i uciekła nie upewniwszy się nawet, czy nikt nie potrzebuje pomocy, została namierzona przez policję. Mundurowi zwrócili się do leasingodawcy u udostępnienie danych użytkownika Volkswagena, co oznacza, że sprawca nie uniknie konsekwencji. Nagranie będzie dowodem w sprawie, która niechybnie trafi do sądu. Jeśli w toku sprawy oskarżenia zostaną potwierdzone, na kierującą może zostać nałożona grzywna w wysokości 30 000 zł, a uprawnienia do prowadzenia mogą zostać cofnięte. Dodatkowo, kobieta może odpowiedzieć za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Sonda
Czy wysokość mandatów powinna być uzależniona od zarobków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE