Wyłudzał pożyczki i zapomogi, kupował za to luksusowe samochody! Chciał dorobić się na pandemii

Wyłudzał pożyczki by kupić luksusowe samochody
Autor: materiały prasowe/SE Wyłudzał pożyczki by kupić luksusowe samochody

Na wsparcie firm w czasach pandemii zdecydowało się wiele rządów na całym świecie. Pożyczki, dotacje i zastrzyki gotówki pozwoliły uratować niejeden biznes, ale i przeprowadzić... niejeden szwindel. Państwowe pieniądze dla wielu były łakomym kąskiem, a niektórzy kupowali za nie luksusowe produkty, jachty i samochody. Temu przedsiębiorcy się nie upiekło.

Wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii COVID-19 w każdym kraju wyglądało nieco inaczej, ale wiele państw zdecydowało się na pomoc w formie tzw. helicopter money. Te "pieniądze z nieba" uratowały z pewnością niejeden biznes, ale każdy kij ma dwa końce. Rozdawanie środków, zapomóg i kredytów otworzyło drzwi do wyłudzeń i defraudacji. Wśród osób, które w taki sposób próbowały dorobić się na pandemii był przedsiębiorca z Kalifornii. Mężczyzna został już aresztowany. Co dokładnie przeskrobał?

SprawdźCzy da się driftować dostawczakiem? Ten busiarz nie miał wątpliwości - WIDEO

Z informacji, jakie przekazała prokuratura z Los Angeles wynika, że 38-letni Mustafa Qadiri wyłudził pieniądze z programu ochrony płac, czyli amerykańskiego odpowiednika "tarczy antykryzysowej". Pieniądze, które formalnie miały posłużyć utrzymaniu zatrudnienia zostały przeznaczone na zakup samochodów. Nie chodzi jednak o tanie, służbowe wozidła dla pracowników, ale o egzotyki takie jak Lamborghini Aventador, Bentley Continental GT czy Ferrari 458 Italia.

Mężczyzna zwracał się do banków i instytucji po wsparcie finansowe, którego wysokość musiała być naprawdę imponująca. Choć wymienione wyżej auta zostały kupione jako używane, ich cena z pewnością nie była niska. 38-latek z Kalifornii został aresztowany, a zsumowane zarzuty mogą się dla niego skończyć iście amerykańskim wymiarem kary. W tej chwili mówi się o groźbie kary 302 lat pozbawienia wolności.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze