Czy da się driftować dostawczakiem? Ten busiarz nie miał wątpliwości - WIDEO

Drift Fordem Transitem
Autor: Reddit u/social_pariah Drift Fordem Transitem

Tylny napęd, niewielka masa na tylnej osi, silnik generujący spory moment obrotowy. Niektóre dostawcze samochody bez trudu pojadą bokiem, ale kontrola poślizgu w tak dużym i nieprzystosowanym do tego aucie jest niezwykle trudna. Gdy za kierownicę busa wsiądzie właściwy kierowca, wszystko jest jednak możliwe. Pokaz umiejętności dał ten kierowca z Anglii, który na dużym rondzie bawił się doskonale.

Ford Transit jako maszyna do driftu? Ten kierowca ewidentnie nie widział w tym nic niezwykłego i zamienił rondo na publicznej drodze w plac zabaw. Choć nie sposób pochwalić faktu, że wykonywał te manewry na zwykłej, ruchliwej ulicy, trzeba przyznać, że kontrolował driftującego Transita z łatwością. Nagranie najpierw pojawiło się na TikToku, a następnie obiegło sieć.

SprawdźAlkohol, zakaz sądowy i twarde narkotyki! Uciekał przed policją, ale utknął w środku lasu - ZDJĘCIA

Driftujące dostawczaki nie są zbyt częstym widokiem na drogach. Część z nich jest załadowana po dach, inne mają przedni napęd, aż w końcu mało który kierowca potrafiłby wprowadzić pojazd w tak długi, kontrolowany poślizg. Nie ma co ukrywać, że użytkowy van nie nadaje się do driftu wcale. Jak widać, właściwy kierowca na właściwym miejscu poradzi sobie i z tym wyzwaniem. 

Lepiej nie próbować naśladować tego kierowcy na publicznych drogach. Nawet jeśli nie przecenimy swoich umiejętności i nie spowodujemy kolizji, możemy ponieść konsekwencje po spotkaniu z policją. Za takie manewry na polskich drogach grozi mandat, a nawet utrata prawa jazdy.

Zobacz WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze