Wymusiła pierwszeństwo i wpadła pod samochód. 16-latka trafiła do szpitala

i

Autor: Policja Wymusiła pierwszeństwo i wpadła pod samochód. 16-latka trafiła do szpitala

Wymusiła pierwszeństwo i wpadła pod samochód. 16-latka trafiła do szpitala

2019-10-13 16:12

Z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala 16-letnia motorowerzystka, która 11 października zderzyła się z samochodem osobowym marki Seat. Do zdarzenia doszło w chwili, kiedy nastolatka wyjeżdżając z leśnej gruntowej drogi, nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy osobówki. Na całe szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piątek 11 października ok. godz. 16.00 łukowscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem jednośladu i samochodu osobowego, do którego doszło w Łukowie na ul. Zimna Woda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący Seatem 28-letni łukowianin zderzył się z motorowerem marki Yamaha na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez 16-latkę.

Sprawdź: Inspektorzy ITD wszczęli pościg za pijanym kierowcą. W trakcie ucieczki doszło do wypadku

W wyniku wypadku nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Na szczęście na miejscu okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wymusiła pierwszeństwo i wpadła pod samochód. 16-latka trafiła do szpitala

i

Autor: Policja Wymusiła pierwszeństwo i wpadła pod samochód. 16-latka trafiła do szpitala

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że wina stoi po stronie kierującej jednośladem, ponieważ wyjeżdżając z gruntowej leśnej drogi, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu autu. Kierujący osobówki przyznał, że nie zauważył wyjeżdżającej na drogę nastolatki i chcąc uniknąć zderzenia, odbił w lewą stronę. Z kolei 16-letnia motorowerzystka przyznała, że dołączając się do ruchu, chciała skręcić w lewo, ale nie zdołała się zatrzymać ze względu na awarię przedniego hamulca.

Zobacz: Po polskich drogach jeździ masa kopciuchów. Na 43 kontrole 22 zatrzymane dowody rejestracyjne

Prowadzący postępowanie policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia. Dodatkowo mundurowi sprawdzą, w jakim stanie technicznym był jednoślad przez wypadkiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE