Uszedł z tego cało, ale KARA go nie ominie. PIJANY najechał na naczepę TIR-a - ZDJĘCIA

Pijany najechał na naczepę TIR-a
Autor: Policja Pijany najechał na naczepę TIR-a

Zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na skrzyżowaniu ul. Braterskiej i ul. Baczyńskiego w Namysłowie, dyżurny namysłowskiej komendy otrzymał 9 stycznia wieczorem. Funkcjonariusze zastali na miejscu rozbitego Volkswagena Golfa, którego kierowca miał w organizmie prazie 1,5 promila alkoholu. Oprócz utraty uprawnień do kierowania i wysokiej grzywny, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do przerażającego wypadku z udziałem osobowego Golfa i samochodu ciężarowego doszło w sobotę 9 stycznia w Namysłowie na skrzyżowaniu ulic Braterskiej i Baczyńskiego. Kiedy zgłoszenie o zdarzeniu odebrał dyżurny namysłowskiej komendy, na miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zastali doszczętnie rozbitego Volkswagena i uszkodzona naczepę TIR-a.

Sprawdź: ŚMIERTELNY wypadek zakończył policyjny pościg. Uciekinier ZGINĄŁ w czołówce z radiowozem. Samochód SPŁONĄŁ na miejscu - ZDJĘCIA

Pijany doprowadził do dzwona z TIR-em
Autor: Polska Policja Pijany doprowadził do dzwona z TIR-em

Wszystko się wyjaśniło

W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, policjanci poddali badaniu na trzeźwość kierowców obu pojazdów. Podejrzewany o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, kierowca osobowego Volkswagena miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu, natomiast kierowca ciężarówki był trzeźwy. Szczęśliwie uczestnicy zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń ciała, nie ucierpiał również nikt z osób postronnych.

Zobacz: Kraśnik: PIJANY kierowca SKOSIŁ słup. Auto ROZTRZASKAŁO się o beton [ZDJĘCIA]

Oprócz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 49-letni sprawca będzie również tłumaczył się dlaczego wsiadł za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Pijany najechał na naczepę TIR-a
Autor: Policja Pijany najechał na naczepę TIR-a
Najnowsze