Wypadł z auta. Jechał nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy

2019-10-09 9:39 Jan Guss-Gasiński
Wypadł z auta. Jechał nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy
Autor: Polska Policja

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca Opla, który 7 października w Stoczku Łukowskim po wyprzedzeniu innego samochodu osobowego zjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. Siła z jaką auto uderzyło w płot była tak duża, że mężczyzna wypadł przez przednią szybę. Na skutek odniesionych obrażeń młodzieniec trafił do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek 7 października chwilę przed godziną 21.00. To właśnie wtedy policjanci zostali powiadomieni o wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Opel Vectra w Stoczku Łukowskim (woj. lubelskie). Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący Oplem, 28-latek z powiatu siedlickiego bezpośrednio przed zakrętem wykonał manewr wyprzedzania, a następnie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowo-metalowy płot.

Sprawdź: Dachowała z 8-miesięcznym dzieckiem. Auto przestrzeliło węzeł na DK 7

Siła uderzenia była na tyle duża, że mężczyzna wypadł z samochodu przez przednią szybę. Odniesione obrażenia były na tyle duże, że 28-latek został przetransportowany do szpitala. Na miejscu okazało się, że we krwi poszkodowanego było prawie 1,5 promila alkoholu.

Zobacz: Wypadek drogowy w Szczebrzeszynie. Nietrzeźwy kierowca Opla wymusił pierwszeństwo - ZDJĘCIA

Jakby tego było mało, policjanci ustalili również, że kierujący Astrą nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B. Kiedy mężczyzna dojdzie do siebie, stanie przez sądem, gdzie odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i jazdę bez wymaganych uprawnień. 

Wypadł z auta. Jechał nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy - ZDJĘCIA
Autor: Polska Policja
Najnowsze