Wyprzedził karetkę pogotowia. Chwilę później został zmiażdżony przez ciężarówkę

2020-01-23 14:06 Rafał Mądry
Wypadek w Dąbiu. 19-latek zginął w Audi
Autor: Policja Wypadek w Dąbiu. 19-latek zginął w Audi

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 22 stycznia w Dąbiu (woj. lubelskie). Śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierowca Audi. Osobowe auto zderzyło się czołowo z pojazdem ciężarowym marki Mercedes-Benz. Młody mężczyzna chwilę przed zdarzeniem wyprzedzał karetkę pogotowia.

W środę 22 stycznia około godziny 15.00 doszło do tragedii na drodze krajowej numer 76. Dwa pojazdy różnych gabarytów zderzyły się czołowo. Kierujący ciężarówką 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się od strony Stoczka Łukowskiego. Osobowe Audi prowadzone przez 19-latka z gminy Łuków jechało od strony Łukowa. Z relacji mężczyzny jadącego Mercedesem wynika, że Audi wjechało w łuk jezdni ze zbyt dużą prędkością, w wyniku której kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem i został wyniesiony na przeciwległy pas ruchu. Kierujący ciężarówką widząc co się dzieje gwałtownie hamował i usiłował zjechać na pobocze. Niestety zderzenia nie udało się uniknąć.

Pisaliśmy: Volkswagen rozpadł się na części! Nie żyją trzej młodzieńcy

Siła z jaką Audi wpadło w Mercedesa była tak duża, że osobówkę dosłownie zmiażdżyło. 19-latek został zakleszczony w pojeździe. Chwilę przed wypadkiem Audi wyprzedziło karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga najechała na to zdarzenie. Poszkodowanym bardzo szybko została udzielona pomoc medyczna. Niestety młodzieńca z Audi nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracował prokurator wraz z policjantami. Dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii wyjaśni postępowanie.

Wypadek w Dąbiu. 19-latek zginął w Audi
Autor: Policja Wypadek w Dąbiu. 19-latek zginął w Audi
Najnowsze