Wyścigi na ulicach Gdyni! Verva Street Racing 2019 - NASZA GALERIA

2019-08-24 21:22 Maciej Lubczyński

Tegoroczna, jubileuszowa już 10-ta edycja Verva Street Racing zagościła w Gdyni. Ulice miasta zamieniły się w tor wyścigowy aż na dwa dni. Na widok tych maszyn, miłośnikom sportów motorowych serce bije mocniej. Pojawił się również Robert Kubica, a wraz z nim bolidy F1 teamu Williams.

Tegoroczna edycja Verva Street Racing obfituje w wydarzenia rozgrywane głównie na miejskim torze wyścigowym. W 2019 roku gospodarzem imprezy został Gdańsk, a w ramach pokazów około 40 hektarów w centrum miasta zamieniono w uliczny tor. 

Dzieje się także na miejskiej plaży w Gdyni. Tu odbywają się przejazdy terenówek znanych z rajdu Dakar. Tor Action gości z kolei zawodników WRC2, ciężarówki ścigające się w specjalnych seriach, pokazy FMX, Stuntu oraz freestylowców. Ci ostatni tworzą Team Freestyle Family, który skupia profesjonalnych i najbardziej utytułowanych zawodników freestyle motocross. 

Sprawdź także: Ludzie nie potrafią jeździć w deszczu. To WIDEO to idealny przykład

Można powiedzieć, że Gdynia stałą się motoryzacyjnym centrum Polski. Jest ekstremalnie szybko, głośno, dynamicznie, ale także edukacyjnie i muzycznie. Widzowie w sobotę podziwiali wyczyny m.in. kierowców Formuły 1. Po Skwerze Kościuszki roznosił się ryk silników, a w powietrzu czuć było zapach palonej gumy.

Verva Street Racing 2019
Autor: Maciej Lubczyński Verva Street Racing 2019 Link: Zobacz więcej w GALERII

Oprócz zawodników jeżdżących w barwach ORLEN w wydarzeniu biorą udział gwiazdy światowego formatu. Swoje umiejętności prezentują choćby drifterzy – Paweł Korpuliński czy Piotr Kozłowski, kartingowcy, kierowcy zawodów KIA Platinum Cup, rallycrossu, WRC2 – m.in.: Wojciech Chuchała i Miko Marczyk, driftu ciężarówek, czy Le Mans.

VERVA Street Racing to nie tylko samochody. Na tor wyjeżdżają również motocykle z serii Moto GP. Za sterami klasy Superbike zasiadają zawodnicy z grupy Wójcik Racing Team. Ponadto motocyklową adrenalinę podnosi rywalizacja żużlowa pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem a Wiktorem Lampartem.

Goście wydarzenia mogą zwiedzić bogaty – liczący ponad 500 pojazdów – park maszyn, których trudno szukać na co dzień na naszych ulicach. Wśród nich m.in. supersamochody, auta rajdowe, wyścigowe i driftowe, youngtimery, muscle cars, a także motocykle.

Na koniec każdego dnia przy Strefie Rodzinnej zaplanowano energetyzujące koncerty z udziałem gwiazd muzyki. Pierwszy dzień zarezerwowano dla: Lipali, The Cassino oraz Sylwi Grzeszczak. Z kolei drugiego dnia zagrają: Luxtorpeda, Daria Zawiałow, a imprezę zakończy C-Bool.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia: