Za ciężki transport słupów i długa lista zastrzeżeń - WIDEO

2020-07-14 9:02
Za ciężki transport słupów i sporo nieprawidłowości
Autor: GITD Za ciężki transport słupów i sporo nieprawidłowości

Za ciężki o 16 ton transport dwóch betonowych słupów zakończył podróż na parkingu strzeżonym. Lista nieprawidłowości stwierdzonych przez wielkopolskich inspektorów ITD była długa. Przekroczono też inne normy gabarytowe oraz brakowało właściwego zezwolenia i aktualnego przeglądu tachografu.

Inspektorzy ITD z Gniezna na drodze ekspresowej S5 zatrzymali do kontroli pojazd przewożący betonowe elementy konstrukcyjne. Transport dwóch słupów realizowano z naruszeniem wielu norm. Pojazd zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył o ponad 40% za dużo (56,3 tony). Przekroczone zostały też normy nacisków osi – w niektórych przypadkach o ponad 20%. Pojazd był także o ponad pięć metrów za długi. Prowadzący nie posiadał wymaganego w tym przypadku zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym. Brakowało również aktualnego przeglądu tachografu. Na dodatek przekroczony został maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy przez kierującego.

Transport mógł być realizowany, dopiero po usunięciu nieprawidłowości związanych z wagą. Ponieważ na miejscu kontroli nie było warunków do przeładowania ładunku, ciężarówkę skierowano na parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami na łączną kwotę 800 zł. Konsekwencje poniesie również przedsiębiorca. ITD wszczęła wobec przewoźnika dwa postępowania administracyjne zagrożone wysokim i karami finansowymi.

Za ciężki transport słupów i sporo nieprawidłowości
Autor: GITD Za ciężki transport słupów i sporo nieprawidłowości
Sonda
Czy kary za przeładowane busy powinny być większe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE