Zabił na drodze rowerzystkę. Nie powinien w ogóle wsiadać do samochodu

2021-06-12 13:14
Zabił na drodze rowerzystkę. Prowadził auto w stanie nietrzeźwości
Autor: Policja Tragedia na drodze w miejscowości Żółtowo

W poniedziałek 7 czerwca doszło do tragicznego wypadku, na terenie gminy Mochowo (woj. mazowieckie). Mężczyzna kierujący osobówką marki Saab potrącił rowerzystkę. Kobieta na skutek poniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. 35-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierując w stanie nietrzeźwości oraz nie stosując się do zakazu kierowania wydanego przez sąd.

Ta tragedia została spowodowana w wyniku niestosowania się do orzeczenia sądu. 35-letni mieszkaniec powiatu płockiego wsiadł za kierownicę auta w stanie nietrzeźwości i jechał mimo aktywnego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna jadąc Saabem w miejscowości Żółtowo, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania i wówczas uderzył w prawidłowo poruszającą się 48-letnią rowerzystkę. W wyniku uderzenia w cyklistkę stracił panowanie nad autem i zakończył jazdę rozbijając pojazd w rowie.

Zobacz również: Osobówka zawinęła się na drzewie. Z wraku wydobyto żywego 20-latka

Niestety w wyniku zderzenia mieszkanka gminy Mochowo poniosła śmierć na miejscu. Jak się okazało, sprawca wypadku miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierując w stanie nietrzeźwości oraz nie stosując się do zakazu kierowania wydanego przez sąd. Decyzją sierpeckiego sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa aresztowanemu teraz grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Zabił na drodze rowerzystkę. Prowadził auto w stanie nietrzeźwości
Autor: Policja Tragedia na drodze w miejscowości Żółtowo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze