Założył Teslę, planuje wyprowadzkę na Marsa. Tak Elon Musk odbierał swój pierwszy supersamochód 22 lata temu - WIDEO

Elon Musk odebrał McLarena F1 w 1999 roku
Autor: CNN Elon Musk odebrał McLarena F1 w 1999 roku

Elon Musk cieszy się dziś sławą i niewyobrażalną fortuną. Już w dzieciństwie zajmował się programowaniem, a swój pierwszy program sprzedał mając 12 lat. W 1999 roku dorobił się pierwszych naprawdę dużych pieniędzy i sprawił sobie egzotyczny supersamochód z prawdziwego zdarzenia Był to McLaren F1, dostarczony pod dom ciężarówką.

Multimiliarder i jeden z najbogatszych ludzi świata, którego twitterowe wpisy wpływają na rynek zaczynał niemal od zera. Pochodzący z RPA Musk od dziecka zajmował się programowaniem i nowymi technologiami, ale czas na zarobienie pierwszych dużych pieniędzy przyszedł dopiero w 1999 roku. To właśnie wtedy Musk odebrał swój pierwszy supersamochód. Ależ to była maszyna.

SprawdźNie rozmiar, lecz technika, czynią z Tesli zawodnika. Nowy model Y wymiata na śniegu - WIDEO

Pod jego dom w Kalifornii został dostarczony nowiutki McLaren F1, który w momencie premiery kosztował równowartość około 4 milionów złotych. Skąd Elon Musk miał takie pieniądze w 1999 roku? Był to czas przed PayPalem, gdy Musk spieniężył firmę Zip2, którą założył ze swoim bratem 4 lata wcześniej. W momencie odbioru McLarena F1 był szefem spółki X.com, która z czasem przekształciła się w PayPal. W rozwój X.com, Musk zainwestował pieniądze ze sprzedaży firmy Zip2. Jak widać, zostało mu jednak na "drobne" przyjemności.

Elon Musk i jego narzeczona odbierają transport McLarena F1 (1999)
Autor: CNN Elon Musk i jego narzeczona odbierają transport McLarena F1 (1999)

Elon Musk i jego McLaren F1

Jedną z nich był właśnie omawiany McLaren F1. Bezkompromisowy wóz z Anglii został opracowany we wczesnych latach 90. i dziś ma ogromną wartość kolekcjonerską. Samochód był produkowany w czterech wariantach, a całkowita produkcja wyniosła 75 sztuk przeznaczonych do sprzedaży. Najbardziej ekskluzywny i jeden z najdroższych supersamochodów lat 90. był napędzany silnikiem V12, produkowanym przez BMW. Jednostka rozwijająca 627 KM pozwalała na sprint do setki w czasie nieco ponad 3 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 372 km/h.

Jak skończył McLaren Elona Muska?

Jaki los spotkał McLarena F1, który należał do Elona Muska? Czas przeszły jest tu uzasadniony, bo supersamochód z Wielkiej Brytanii został roztrzaskany. Co więcej, nie był ubezpieczony, a sam Musk opowiedział kiedyś o swoim wypadku. Wszystko przez nieostrożne obchodzenie się z gazem i poślizg tylnej osi podczas wyprzedzania. McLaren został rozbity. Wraku nie udało się uratować, a uszkodzenia okazały się być zbyt poważne, by możliwa była naprawa.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze