Zderzył się z karetką i chciał zwiać! Powstrzymali go ratownicy. Miał we krwi 3,5 promila

Katowice. PROTEST pod sanepidem przeciwko obostrzeniom. Policja UŻYŁA SIŁY wobec demonstrantów
Autor: diegoparra/cc0/pixabay Część z demonstrujących osób weszła do siedziby sanepidu nie chciała go opuścić.

Policjanci ze Skały (woj. małopolskie) zatrzymali 49-latka, który spowodował kolizję z karetką pogotowia. Mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak do czasu przyjazdu patrolu został ujęty przez załogę pogotowia. Sprawca miał ponad 3,5 promila. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

O kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia, do której miało dojść na terenie podległej gminy, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony 28 kwietnia. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że 49-letni kierujący Volkswagenem Golfem włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającej z włączonymi sygnałami świetlnymi karetce pogotowia, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Sprawdź: Koszmar na Podkarpaciu! W tragicznym wypadku zginął 30-letni motorowerzysta. Policja szuka sprawcy

Po całym zdarzeniu mężczyzna wycofał pojazd na teren posesji, z której wyjechał, po czym wysiadł z samochodu razem z pasażerem i zamierzał uciec. Na szczęście szybko został ujęty przez załogę pogotowia, która o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego miejscowego komisariatu. Po przyjeździe funkcjonariuszy sprawca został oddany w ich ręce. Podczas prowadzonych czynności wyszło na jaw, że kierowca Golfa miał we krwi 3,5 promila alkoholu. Na swoje wytłumaczenie powiedział tylko, że "nie widział nadjeżdżającej karetki".

Zobacz: Wszedł w zakręt jak amator. Długa naczepa kontra betonowa przeszkoda - WIDEO

Teraz 49-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości - za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności - oraz za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze