Złamał zakaz i wpadł na mundurowych! Pijany kierowca wiózł 19 pasażerów

2021-10-18 16:16
Złamał zakaz i wpadł na mundurowych
Autor: GITD Złamał zakaz i wpadł na mundurowych

Dla 54-letniego kierowcy autobusu niewinne wykroczenie skończyło się utratą uprawnień. Mężczyzna z 19 pasażerami na pokładzie nie zastosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) i po chwili spotkał na swojej drodze inspektorów ITD. Kontrola trzeźwości wykazała, że kierujący miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek 15 października, kiedy inspektorzy z małopolskiej delegatury GITD prowadzili służbę na ulicach Krakowa. W pewnej chwili na jednokierunkowej ul. Białoprądnickiej zauważyli jadący z naprzeciwka autobus. Jak się okazało, kierowca nie zastosował się do stojącego tam znaku B-2, który oznacza „zakaz wjazdu”. Kiedy mundurowi rozpoczęli czynności, sprawa szybko się wyjaśniła.

Kierujący pojazdem 54-latek, który przewoził 19 pasażerów, był pod wpływem alkoholu. Jak przyznał funkcjonariuszom, poprzedniego dnia sporo wypił. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajdował się promil alkoholu. Po chwili na miejscu zjawili się funkcjonariusze drogówki. Zgodnie z prawem za jazdę pod wpływem grozi (art. 87 Kodeksu wykroczeń (k.w.) zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, 10 punktów karnych, a także nawet kara pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE