Zrobił tuning auta w leasingu. Teraz musi go spłacić w całości - WIDEO

2019-06-10 10:56 Jan Guss-Gasiński
BMW M4 Competition
Autor: Youtube/LivingLifeFast

Modyfikowanie samochodów to bardzo powszechny temat. Zmotoryzowani często zmieniają układy wydechowe, turbosprężarki, układy chłodzenia i wiele innych rzeczy. Wydawałoby się, że w takim samochodzie jak BMW M4 Competition, nie ma co zmieniać, jednak pewien brytyjski youtuber pokazał, że jest. Teraz za modyfikacje, które wzmocniły auto o blisko 300 koni mechanicznych, BMW domaga się od niego pełnej spłaty leasingu.

Rickardo Senior to brytyjski youtuber, który jest właścicielem kanału "LivningLifeFast", w grudniu 2018 r. odebrał kluczyki do nowego auta - BMW M4 Competition. Auto zostało przez niego wzięte w leasingu. Wpłata własna wyniosła 3000 funtów (ok. 14 400 zł), a rata miesięczna miała wynosić nieco ponad 600 funtów (ok. 2900 zł). Mężczyzna tak zachwycił się swoją nową zabawką, że zapomniał o przeczytaniu warunków umowy.

Sprawdź: Pijany 26-latek w sportowym BMW M4 staranował 5 osób na przystanku w Krakowie

Od momentu odebrania samochodu z salonu, Rickardo poddał auto licznym modyfikacjom. Między innymi zamontował w aucie silniejszą turbosprężarkę, wtrysk metanolu i zmienił cały układ wydechowy. Wszystko po to, by "jego" BMW M4 Competition zamiast 450 KM, generowało aż 720 KM.

Wszystko trwało w najlepsze, dopóki youtuber nie otrzymał od BMW listu. Teraz za wprowadzenie wielu drastycznych zmian do samochodu, który został wzięty od dealera w leasing, BMW domaga się od Seniora pełnej kwoty, jaka widnieje na umowie w czasie nie dłuższym niż 7 dni. W innym wypadku auto zostanie zarekwirowane, sprzedane na aukcji, a różnicę i tak będzie musiał zwrócić.

Zobacz: Zderzenie BMW z łosiem. W dachu auta powstała ogromna dziura!

Choć jest to dość drastyczny przykład, to zdecydowanie posłuży jako nauczka na przyszłość, aby zawsze czytać warunki umowy. Mało który dealer zgodzi się, aby auto, które za 2-3 lata ma do niego wrócić, zostało zmodyfikowane bez jego zgody.

Najnowsze