pijany kierowca, alkomat, alkohol

i

Autor: Shutterstock

Wirtualny alkomat. Ile mogę wypić? Alkomat online za darmo

2021-10-12 11:23

Wirtualny alkomat pomaga ocenić, czy można już wsiąść za kierownicę. Alkomat online pozwala w teorii oszacować poziom alkoholu w organizmie oraz czas, kiedy będzie się na 100 procent trzeźwym. Sprawdź, jak działa alkomat online, oceń stan trzeźwości. UWAGA: Jazda pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu i może słono kosztować.

Wirtualny alkomat nigdy nie zastąpi precyzyjnego i skalibrowanego alkomatu tradycyjnego, to jego matematyczny wzór pozwala oszacować, ile czasu potrzebujemy na wytrzeźwienie. Alkomat online to narzędzie, które w prosty sposób ułatwi nam ocenę, o której godzinie będziemy mogli wsiąść za kierownicę. Jak to działa? Na ile precyzyjny jest wirtualny alkomat?

Jak działa alkomat online?

Matematyczny wzór, o który opiera się wirtualny alkomat wymaga podania podstawowych danych - wzrostu, wieku, wagi. Następnie, do alkomatu online wprowadzamy informacje na temat wypitego alkoholu i godzinie, w której zakończyliśmy jego spożywanie. Wynik działań, które przeprowadza wirtualny alkomat daje przybliżoną zawartość alkoholu w naszym organizmie.

Wirtualny alkomat - jak dokładny jest wynik?

Alkomat online nie może być jedyną podstawą do oceny naszej trzeźwości. Należy pamiętać, że oprócz czasu, który minął odkąd spożywaliśmy alkohol, ważne jest również nasze samopoczucie i to, czy przed piciem jedliśmy posiłek i jaka była jego objętość. Wiele istotnych zmiennych sprawia, że alkomat wirtualny nigdy nie dorówna precyzją alkomatowi tradycyjnemu. Może on jednak pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy już w 100% trzeźwi.

Limit alkoholu we krwi wynosi w Polsce 0.2‰, a alkomat online poinformuje nas, czy zawartość alkoholu w naszym organizmie mieści się w tym limicie. Jeśli wsiądziemy za kółko mając więcej niż 0,2 i nie więcej niż 0,5 promila, popełniamy wykroczenie. Większe wartości oznaczają już przestępstwo i są karane zdecydowanie bardziej surowo. Niezależnie od tego, jakie wartości pokaże wirtualny alkomat, to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje decyzje i bezpieczeństwo jazdy.

Wirtualny alkomat - sprawdź swoją trzeźwość

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany