Bądź uprzejmym kierowcą

2020-08-24 12:18 Materiał Partnerski
Bądź uprzejmym kierowcą
Autor: Materiały Prasowe/Orlen

Nic tak nie irytuje na drodze jak stanie w korku. Zwłaszcza gdy śpieszymy się na ważne spotkanie lub do domu, do rodziny. Podobnie jest na stacjach paliw. Długa kolejka oczekujących do myjni? Sznur samochodów do dystrybutora? Przecież nie mamy na to czasu!

Z myślą o tych, którzy chcą jak najszybciej ruszyć w dalszą podróż, sieć stacji ORLEN wdrożyła udogodnienia – pakiet specjalnych usług usprawniających obsługę. Dzięki nim podróżni mogą zaoszczędzić sporo czasu, zwłaszcza gdy śpieszą na upragnione wakacje, by odpocząć.

Wakacje w dobie pandemii

Śpieszysz na długo wyczekiwany urlop? Wiele państw otworzyło swoje granice. Choć obostrzenia nadal istnieją, to nie wszyscy spędzają wakacje w Polsce. Wśród licznych ograniczeń poszukujemy swobody chociażby w wyborze środka transportu i wybór często pada na własne auto. Jest to komfortowe rozwiązanie, często tańsze niż podróż innym środkiem transportu, zwłaszcza przy obecnych cenach paliwa na stacjach ORLEN. Bak pełny, słońce w zenicie – czego więcej potrzebuje kierowca?

 

Życzliwość na drodze

To miłe, gdy na drodze inni kierowcy okazują nam zrozumienie i uprzejmość. To może być kierowca autobusu, który przepuszczony przez osobówkę zamruga awaryjkami w ramach podziękowania. To również kierowca samochodu, który wpuszcza nas przed siebie, machając przyjaźnie dłonią. To ustępowanie pierwszeństwa i zrobienie miejsca tym, którzy zorientowali się, że są nie na tym pasie, co trzeba lub wyraźnie się śpieszą. Zwykły gest może sprawić, że nasz dzień będzie lepszy. Idea drogowego savoir-vivre jest widoczna nie tylko na drodze, ale również na stacjach ORLEN, chociażby podczas tankowania.

Bo twój czas jest cenny

Obustronne tankowanie, mobilny kasjer czy możliwość płacenia za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze to usprawnienia, z których skorzystamy na stacjach ORLEN. Kolejnym jest tzw. kolejkowanie nalewu. Co to właściwie oznacza? Ponieważ sieć stacji pali dba o potrzeby podróżujących, o ich komfort i czas, została wprowadzona usługa, która umożliwia kierowcom szybsze tankowanie. Po zatankowaniu auta, przed uiszczeniem opłaty, warto rozejrzeć się dookoła. Niekończąca się kolejka do dystrybutora nie będzie miała miejsca, jeśli przed płaceniem za paliwo przepakujemy auto lub podjedziemy kilka metrów od dystrybutora. Bez obaw, licznik przy dystrybutorze nie blokuje się na czas płatności, co oznacza, że podczas gdy my stajemy przy kasie, inny kierowca może rozpocząć tankowanie z tego samego stanowiska!

W ten sposób zaoszczędzisz wiele czasu innym podróżnym, mogąc liczyć na podobny gest z ich strony w najbliższej przyszłości.

Pełna lista stacji oferujących usługę dostępna jest www.dlakierowcow.orlen.pl

Orlen logotyp
Autor: Materiały Promocyjne
Najnowsze