Bez stresu pojedziesz nimi na wakacje. Te niedrogie auta używane są warte uwagi

2021-07-22 14:35

Kontrolka check engine, dziwne odgłosy dochodzące spod maski lub nieprzewidziana awaria. Samochodowe "fochy" potrafią napsuć krwi i popsuć każdy wakacyjny wyjazd. Na rynku wtórnym nie brakuje jednak aut, które są potencjalnie bezawaryjne, lub tak tanie w naprawach, że nawet w daleką podróż będziemy mogli wybrać się bez stresu. Oto kilka niedrogich propozycji.

Z pewnością znacie to uczucie. Kupujecie samochód, cieszycie się z pierwszych kilometrów za jego kierownicą, aż tu nagle... kontrolka check engine. Jeszcze gorzej, gdy radość z nowego nabytku przerywają niepokojące odgłosy spod maski. Aż ciarki przechodzą na samą myśl. Na szczęście rynek wtórny obfituje w propozycje niedrogie, bezawaryjne oraz takie, które naprawicie w dowolnym warsztacie po drodze. 

Choć używane auta w ostatnim roku nieco podrożały, budżet 10 000 zł jest w zupełności wystarczający, by kupić "pewne" auto, które nie powinno nas zawieść w pierwszej dłuższej podróży. To głównie japońskie i europejskie konstrukcje, które dały się poznać jako wyjątkowo mało awaryjne, bądź takie, które mechanicy poznali na wylot. Niewysoka cena zakupu, sprawdzone silniki, stosunkowo prosta konstrukcja i duża dostępność części - to główne cechy aut, które wybraliśmy do tego zestawienia. 

Przejdź do galerii, by zobaczyć polecane przez nas auta:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE