zima, śnieg, odśnieżanie samochodu

i

Autor: Adam Staskiewicz / East News odśnieżanie samochodu

Nie odśnieżysz auta - możesz dostać mandat! Policja przypomina, że "wizjer" nie wystarczy

2021-12-27 16:46

Jak powinno się odśnieżać auto? Nie każdy kierowca pamięta, że zapewnienie odpowiedniej widoczności to nie wszystko? Śnieg i lód powinniśmy przed jazdą usunąć również z dachu i nadwozia. Jeśli tego nie dopilnujemy, grozi nam mandat!

Zima dała o sobie znać, a wielu kierowców powitał dziś widok auta skrytego pod białym puchem. Pół biedy, jeśli na samochodzie osadził się tylko śnieg. Gorzej, jeśli musimy skrobać lód i szron. Nie mamy jednak wyjścia! Policja przypomina, że właściwe odśnieżenie szyb i nadwozia jest konieczne, a odśnieżenie "wizjera", jak w czołgu, może się skończyć mandatem.

SprawdźTo prawo zmieni życie kierowców w PIEKŁO. Nie odmówisz przyjęcia mandatu, niewinności będziesz dowodził PRZED SĄDEM!

Funkcjonariusze policji będą zwracać na to uwagę. Warto pamiętać, by przed ruszeniem w drogę przyłożyć się do usunięcia śniegu z samochodu. Mówi o tym Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki:

Zima przyszła do Polski, a policja przypomina o prawidłowym odśnieżaniu samochodów. Mówi Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki:

Odśnieżanie auta na postoju? Tak, ale tylko z wyłączonym silnikiem

Choć nie każdemu kierowcy będzie to w smak, powinniśmy pamiętać, że odśnieżanie auta z włączonym silnikiem jest nielegalne, jeśli zajmie nam dłużej niż minutę. Mowa o zakazie postoju z włączonym silnikiem przez czas dłuższy niż 60 sekund - takie prawo obowiązuje w terenie zabudowanym. Niezależnie od tego, jak długo potrwa usuwanie śniegu z szyb i reflektorów, warto wiedzieć, że emisja szkodliwych substancji w pierwszych minutach od uruchomienia jest znacznie wyższa niż normalnie, a nasz samochód najszybciej nagrzeje się podczas spokojnej jazdy.

Nasi Partnerzy polecają