zima, śnieg, odśnieżanie samochodu

i

Autor: Adam Staskiewicz / East News odśnieżanie samochodu

Nie odśnieżysz auta - możesz dostać mandat! Policja przypomina, że "wizjer" nie wystarczy

2021-12-27 16:46

Jak powinno się odśnieżać auto? Nie każdy kierowca pamięta, że zapewnienie odpowiedniej widoczności to nie wszystko? Śnieg i lód powinniśmy przed jazdą usunąć również z dachu i nadwozia. Jeśli tego nie dopilnujemy, grozi nam mandat!

Zima dała o sobie znać, a wielu kierowców powitał dziś widok auta skrytego pod białym puchem. Pół biedy, jeśli na samochodzie osadził się tylko śnieg. Gorzej, jeśli musimy skrobać lód i szron. Nie mamy jednak wyjścia! Policja przypomina, że właściwe odśnieżenie szyb i nadwozia jest konieczne, a odśnieżenie "wizjera", jak w czołgu, może się skończyć mandatem.

SprawdźTo prawo zmieni życie kierowców w PIEKŁO. Nie odmówisz przyjęcia mandatu, niewinności będziesz dowodził PRZED SĄDEM!

Funkcjonariusze policji będą zwracać na to uwagę. Warto pamiętać, by przed ruszeniem w drogę przyłożyć się do usunięcia śniegu z samochodu. Mówi o tym Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki:

Zima przyszła do Polski, a policja przypomina o prawidłowym odśnieżaniu samochodów. Mówi Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki:

Odśnieżanie auta na postoju? Tak, ale tylko z wyłączonym silnikiem

Choć nie każdemu kierowcy będzie to w smak, powinniśmy pamiętać, że odśnieżanie auta z włączonym silnikiem jest nielegalne, jeśli zajmie nam dłużej niż minutę. Mowa o zakazie postoju z włączonym silnikiem przez czas dłuższy niż 60 sekund - takie prawo obowiązuje w terenie zabudowanym. Niezależnie od tego, jak długo potrwa usuwanie śniegu z szyb i reflektorów, warto wiedzieć, że emisja szkodliwych substancji w pierwszych minutach od uruchomienia jest znacznie wyższa niż normalnie, a nasz samochód najszybciej nagrzeje się podczas spokojnej jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE