BMW serii 2 F44 vs BMW serii 3 E46

i

Autor: Maciej Lubczyński BMW serii 2 F44 vs BMW serii 3 E46

Sprzedaj szybciej i drożej

Oto 4 zasady, dzięki którym lepiej sprzedasz samochód. Sezon jest w pełni!

2022-10-28 12:45

Jesienią, rynek aut używanych budzi się do życia. Ten okres sprzyja sprzedaży auta i jeśli zamierzasz pozbyć się go korzystnie, zastosuj się do czterech zasad. W krótkim poradniku opisaliśmy, jak sprzedać używane auto w korzystny sposób - za atrakcyjną dla nas cenę i bez zbędnego przeciągania tego procesu w czasie.

Masz samochód? Zastanów się dwa razy, czy chcesz się go pozbywać! Słaba dostępność nowych aut, długi czas oczekiwania i wysokie ceny sprawiają, że używane pojazdy również mocno podrożały i są poszukiwane przez kupujących. Jeśli jednak masz już następcę swojego obecnego auta, warto wiedzieć, jak sprzedać samochód korzystnie - szybko i za satysfakcjonującą cenę. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów i choć dziś prywatni sprzedający nie muszą się aż tak starać o kupca, warto trzymać się tych zasad, by nie tracić pieniędzy i czasu.

Sprzedaj używane auto szybciej. Zadbaj o dobre zdjęcia

Nie musisz być mistrzem fotografii motoryzacyjnej, by zrobić atrakcyjne zdjęcia. To właśnie one najbardziej przyciągają uwagę kupujących i pozwalają sprzedać samochód szybciej. Ważne, by samochód był fotografowany z każdej strony, a w kadrze widoczna była cała jego sylwetka. Najlepiej zrobić również zdjęcia wnętrza, zarówno deski rozdzielczej, jak i foteli. Kupujący cenią sobie również zdjęcia silnika. Dobre fotografie zrobisz nawet telefonem - wbrew pozorom lepiej będzie robić je w pochmurny dzień, gdy światło jest miękkie, a nadwozie i wnętrze są równomiernie oświetlone.

Ogłoszenie sprzedaży? Opis powinien mieć odpowiednią długość

Bardzo krótki i lakoniczny opis nie zachęca do kontaktu, podobnie jak... przesadnie długi i szczegółowy elaborat. Jeśli mówimy o popularnym modelu i publicznym ogłoszeniu na znanym portalu, nie ma powodu, by rozpisywać się za bardzo. Zwięzły i krótki opis przedstawiający zalety zwiększa szansę na przeczytanie go w całości, a po drugie - zaprasza do kontaktu i zadawania pytań o samochód. Kolejny krok czyli rozmowa to dobra okazja, by obudzić w sobie sprzedawcę i zachęcić kupującego do oględzin na żywo.

Umyj samochód przed oględzinami - to zaskakująco ważne

Brudne, zakurzone auto nie wzbudzi zaufania, choćby było zadbane i dopieszczone mechanicznie. Możemy trafić na kupca, który nie zwróci uwagi na czystość, ale może się okazać, że złe pierwsze wrażenie zaważy na powodzeniu transakcji! Czystym autem po prostu jeździ się lepiej i jeśli mamy taką możliwość, posprzątajmy pojazd przed oględzinami - ma to większe znaczenie, niż może się wydawać. W przypadku aut osobowych, które nie pracują zazwyczaj w trudnym, brudnym środowisku, ogarnięcie deski rozdzielczej, dywaników i szyb nie powinno być problemem, a zwiększa atrakcyjność auta w oczach potencjalnego nabywcy.

Sprzedaż auta - cena zawsze będzie przedmiotem negocjacji

Ustalenie odpowiedniej ceny pozwoli uniknąć zawodu. Zostaw sobie "miejsce" na negocjacje, bo tych z pewnością nie unikniesz. Co istotne, cena wcale nie powinna być zbyt niska, nawet jeśli auto ma pewne mankamenty. Zaniżona wartość często zachęca do kontaktu poszukujących okazji handlarzy, ale może również odstraszyć klientów, którzy ocenią ofertową kwotę jako podejrzanie niską. Nim wycenisz swój samochód, zobacz, jakie są ceny aut w sieci, w komisach i u dealerów. Porównaj swoją wycenę do innych i skoryguj ją tak, by podczas transakcji móc obniżyć ją o kilka procent.

Toyota GR Yaris i Kuba Przygoński na Torze Słomczyn
Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?