Dobre auto w średniej cenie. 6 polecanych modeli za 20 tys. zł

2021-08-05 12:31

Według comiesięcznego raportu AAA Auto, mediana ceny używanego auta w lipcu 2021 roku wyniosła 20 900 zł. Ta kwota pozwala wybrać auto w niemal każdym segmencie. Prezentujemy 6 godnych polecenia propozycji z różnych klas w jednej, nieprzekraczającej 20 900 zł cenie ofertowej.

Samochody drożeją tak w salonach, jak i na rynku wtórnym. Długi czas oczekiwania na podzespoły niezbędne do produkcji i utrudniony import używanych aut przyczyniły się do wzrostu cen. Mediana ceny auta używanego wyniosła w lipcu 2021 roku 20 900 zł. Ta kwota pozwala wybrać samochód niemal w każdym segmencie i znaleźć godny polecenia wóz. Nie powinniśmy liczyć na perełkę klasy premium, ale w przeciętnej cenie kupimy dziś całkiem nowoczesne i dobrze wyposażone auto.

Rynkowa sytuacja nie jest wymarzona, bo z miesiąca na miesiąc obserwowane są spadki liczby aut oferowanych na rynku wtórnym. W lipcu 2021 roku w Polsce pojawiło się 204 489 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli o 15 633 aut mniej niż w czerwcu bieżącego roku. Choć wzrost cen chwilowo wyhamował, na jesień średnie ceny mogą wzrosnąć. Czy wakacje to dobry czas, by znaleźć swoje cztery kółka? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które mieszczą się w zakładanym budżecie i należą do różnych segmentów. Zobaczcie nasze propozycje, od najmniejszego do największego auta:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE