Podświetlany grill to dopiero początek. Nowe BMW X6 (G06) to auto pełne błyskotek - ZOBACZ WIDEO

2020-02-16 9:40 Paweł Kaczor

Już od kilku miesięcy premierze każdego nowego modelu BMW towarzyszy jedno powtarzające się pytanie – jak duży grill tym razem uda się Bawarczykom upchnąć do swojej nowości? W przypadku nowej generacji BMW X6 o kodzie G06, także grill gra jedną z głównych ról. Jest on nie tylko duży, ale także... podświetlany! Zresztą różnego rodzaju błyskotek oraz multimedialnych gadżetów na pokładzie tego wielkiego niemieckiego wozu jest znacznie więcej.

Oświetlenie nastrojowe wnętrza oraz przednie i tylne LED-owe lampy o bardzo ciekawych i nieszablonowych wzorach są od pewnego czasu na motoryzacyjnym topie. Mieniące się różnymi kolorami wnętrza mają już nie tylko producenci premium. Kolorowy LED-owy szał dotarł także pod motoryzacyjne strzechy. Jednak to najbardziej zamożni segmentowi gracze starają się wyznaczać nowe trendy w tym świetlnym wyścigu zbrojeń.

Testowaliśmy: SUV-y są nudne? Na pewno nie ten! BMW X3 M Competition 3.0 R6 M TwinPower Turbo 510 KM - TEST, OPINIA

Przednie reflektory w nowym BMW X6 mogą świecić nie tylko światłem LED-owym, ale i laserowym. Lampy tylne oparte są z kolei na bardzo popularnych aktualnie LED-ach. Jednak w przeciwieństwie do Audi w momencie otwierania lub zamykania auta nie tworzą one trwającej kilka sekund efektownej animacji. BMW idzie jednak o krok dalej od rywala zza miedzy. Podświetlany przedni grill? Proszę bardzo! Tego nikt poza domorosłymi tunerami jeszcze nie wymyślił! Funkcja Iconic Glow aktywowana jest z poziomu systemu iDrive i budzi skrajne odczucia. Wszystkich fanów tego rozwiązania muszę jednak nieco zmartwić. Grill podświetla się tylko na postoju. Podczas jazdy kontrowersyjny efekt zostaje wygaszony.

WIDEO - tak działa funkcja Iconic Glow w BMW X6

Wnętrze? Tutaj aż roi się od jakże popularnych diod LED. Chociaż pełny efekt widoczny jest dopiero po zmroku. Świecące na różne kolory LED-owe paski znajdziecie na tunelu środkowym, na konsoli, na desce rozdzielczej oraz na boczkach drzwi. Podświetlony jest także szyberdach oraz głośniki opcjonalnego systemu Bowers&Wilkins Diamond Surround Sound System wartego 25 747 zł ekstra. Do wyboru jest kilka kolorów podświetlenia, które wybierać można z poziomu menu systemu multimedialnego.

Nie przegap: BMW X4 30i xDrive to świetny SUV, ale brakuje mu jednej, istotnej cechy - TEST, OPINIA

Ciekawie, ale zdecydowanie mniej kontrowersyjnie prezentuje się inne świetlne rozwiązanie w nowej X6. Chociaż sama nazwa dywan świetlny brzmi dość intrygująco. W praktyce, ów dywan polega na oświetleniu podłoża z boku auta za pomocą diod umieszczonych pod klamkami. Rozwiązanie znane i stosowane w wielu samochodach różnych marek.

BMW X6 M50d xDrive (G06)
Autor: Paweł Kaczor BMW X6 M50d xDrive (G06) Link: Zobacz więcej w GALERII

A propos multimediów. Za ”jedyne” 13 646 zł możecie dokupić tak zwany System rozrywki z tyłu Professional. Zawiera on dwa dotykowe, 10,2-calowe ekrany przymocowane do zagłówków przednich foteli. Na każdym z ekranów niezależnie można wyświetlać nie tylko dane dotyczące podróży, ale także programy z wbudowanego tunera TV lub innego źródła wideo. W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej świetlnych gadżetów, taki multimedialny pakiet ma duży sens. Szczególnie jeśli często jeździcie w dłuższe trasy, a na tylnej kanapie zasiadają dzieci.

Sprawdź też: To najmocniejsze seryjne BMW. Jak się z nim żyje? BMW M5 Competition - TEST, OPINIA, WIDEO

Dokąd zmierza ten cały LED-owy wyścig zbrojeń? Jakie elementy auta można jeszcze podświetlić? Jestem niemalże pewien, że na tej płaszczyźnie, producenci premium z BMW na czele jeszcze nie raz nas zaskoczą.

BMW X6 M50d xDrive (G06)
Autor: Paweł Kaczor BMW X6 M50d xDrive (G06) Link: Zobacz więcej w GALERII