Brzmi kosmicznie! Z daleka usłyszysz na parkingu i w garażu Volkswagena ID.3 - WIDEO

2021-03-19 8:07 Rafał Mądry
Samochód elektryczny, ładowanie samochodu
Autor: Paweł Kaczor Elektryczny Volkswagen ID.3 1ST

Ponieważ pojazdy elektryczne są prawie bezgłośne przy niskich prędkościach, ryzyko potrącenia pieszego lub rowerzysty jest wysokie. Z tego powodu Volkswagen ID.3 używa akustycznego systemu ostrzegania przed pojazdem (AVAS) i generuje specjalny, sztuczny dźwięk, wysyłając w ten sposób sygnał do otoczenia o swojej obecności. Jadący kompakt brzmi kosmicznie, a nagrane przez nas wideo jest tego dowodem.

Wymagany przepisami homologacyjnymi Acoustic Vehicle Alert System (AVAS) powstał z myślą o bezpieczeństwie. Narażeni na wypadki są szczególnie ludzie i rowerzyści w ruchu miejskim. W Volkswagenie ID.3 emitowany sztuczny dźwięk w trakcie jazdy brzmi niesamowicie. Za tą specjalną ścieżkę dźwiękową odpowiada kompozytor i producent muzyczny Leslie Mandoki, który został zatrudniony do współpracy z Volkswagenem.

Zobacz również: Dobry żart czy suchar? Tak opowiada dowcip Volkswagen ID.3 - WIDEO

Elektryczny wóz jest dobrze słyszalny z zewnątrz podczas ruszania, w trakcie cofania oraz przy prędkościach do 30 km/h. Wewnątrz pojazdu natomiast zawsze słychać różne stopnie dźwięku jazdy w zależności od prędkości i położenia pedału przyspieszenia. Niższy lub wyższy poziom szybkości toczenia pojazdu sprawia, że sztuczny hałas jest mniej lub bardziej wyrazisty.

WIDEO - tak brzmi Volkswagen ID.3 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze