17-letni piotrkowianin nie wahał się ani chwili! Teraz mówi o nim całe miasto! Co takiego zrobił?

2021-03-30 13:26 be
17-letni piotrkowianin nie wahał się ani chwili! Teraz mówi o nim całe miasto! Co takiego zrobił?
Autor: Policja /KWP Łódź

17-letni piotrkowianin dostał nagrodę i list pochwalny od prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka, a Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim zachęcał go, by w przyszłości wstąpił w szeregi policji. To po tym, jak nastolatek wykazał się obywatelską postawą, ruszając w pogoń za złodziejką.

Cała historia miała miejsce 23 marca 2021 roku około godziny 13.00. 75-letnia piotrkowianka w jednym z kiosków przy ul. Słowackiego, pakując swoje zakupy, położyła portfel na ladzie. W pewnym momencie do kiosku podeszła inna kobieta, która złapała portfel i rzuciła się do ucieczki. Seniorka zaczęła wzywać pomocy. Jej krzyk usłyszał 17-latek przechodzący w pobliżu. - Chłopak zareagował natychmiast i pobiegł za uciekającą kobietą. Po krótkim pościgu ujął amatorkę cudzego mienia. Świadkowie wezwali patrol policji, któremu przekazano ujętą kobietę, a portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami wrócił do właścicielki.

Ukradli alkohol. Rozprawiły się z nimi sprzedawczynie

41-latka trafiła do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała zarzut kradzieży zuchwałej, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji 17-latka seniorka odzyskała swoją własność, a 41-latka za swój czyn odpowie przed sądem. W związku z godną pochwały reakcją młodego piotrkowianina Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – inspektor Krzysztof Dąbrowski zwrócił się z prośbą do Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka o sfinansowanie nagrody dla 17-latka oraz o wspólne wręczenie listu pochwalnego - opisuje policja.

Spotkanie odbyło się dziś (30 marca) w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Krzysztof Chojniak oraz inspektor Krzysztof Dąbrowski wręczyli młodemu piotrkowianinowi nagrodę oraz list pochwalny za wzorową i godną pochwały postawę. Swoje podziękowanie złożyła również seniorka, która dzięki reakcji piotrkowianina odzyskała utracone mienie. Komendant zachęcał młodego człowieka do wstąpienia w szeregi policji w przyszłości. Mama chłopca odebrała list gratulacyjny oraz upominek.

- Ta sytuacja ukazała, jak ważna jest reakcja na krzywdę innych. Policjanci apelują, nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy kogoś w potrzebie. Reagujmy! - podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE