300 plus w Bełchatowie: Ruszyło przyjmowanie papierowych wniosków. Gdzie składać dokumenty?

i

Autor: Pixabay/ Allexsalon Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie dwudziestego roku życia

300 plus w Bełchatowie: Ruszyło przyjmowanie papierowych wniosków. Gdzie składać dokumenty?

2020-08-03 8:28

1 sierpnia ruszyło przyjmowanie papierowych wniosków o wyprawkę szkolną „Dobry start”. Wciąż można je składać także drogą elektroniczną. W takiej formie do bełchatowskiego MOPS-u wpłynęło już ich blisko 2,5 tys. Trzeba pamiętać, że złożenie wniosku jeszcze w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Spis treści

  1. Jak złożyć wniosek?
  2. Komu przysługuje świadczenie?

Aby otrzymać rządowe świadczenie „Dobry start” trzeba złożyć wniosek. Może to zrobić jeden z rodziców, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad osobą nieletnią, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w dwojaki sposób. Przez Internet – za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od sierpnia będą one przyjmowane także drogą tradycyjną – papierową. To znaczy można go wysłać za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie przy ul. Dąbrowskiego 2. Pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych będą czekać na klientów w godz. 8:00-15:00.

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada. Trzeba jednak pamiętać, że ci którzy złożą go w lipcu albo w sierpniu, mogą liczyć na wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli zostanie on złożony w kolejnych miesiącach (tzn. we wrześniu, październiku czy listopadzie) wówczas wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie dwudziestego roku życia. Nieco inny próg wiekowy obowiązuje dzieci niepełnosprawne, które uczęszczają do szkoły. W ich przypadku granica wieku wydłużona jest do ukończenia 24 lat. Trzeba pamiętać, że wsparciem nie są objęte dzieci uczęszczające do przedszkola czy realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki