ALERT dla Bełchatowa. Pogoda będzie NIEBEZPIECZNA! Uważajcie na siebie

2020-12-03 8:49 mj-s
ALERT dla Bełchatowa. Pogoda będzie NIEBEZPIECZNA! Uważajcie na siebie
Autor: Pixabay/ jwvein ALERT dla Bełchatowa. Pogoda będzie NIEBEZPIECZNA! Uważajcie na siebie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. W kilku województwach obowiązuje alert pierwszego stopnia, jak informują synoptycy sytuacja może być wyjątkowo niebezpieczna na drogach. Ostrzeżenie obowiązuje także dla powiatu bełchatowskiego.

Od kilku dni, zwłaszcza w nocy i nad ranem temperatura spada poniżej zera, teraz synoptycy IMGW dodatkowo nie wykluczają słabych opadów deszczu. Przy takiej aurze, nawet niewielki opad będzie dokuczliwy i niebezpieczny dla kierowców. Na drogach może tworzyć się gołoledź.

- Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź – informuje alert IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje 3 grudnia, od godziny 10.00 do 17.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia fatalnych warunków określone jest na 80%.

CZYTAJ: Bełchatów: Z osiedli ZNIKAJĄ kosze na butelki PET. Czym zostaną zastąpione?

Alertem pierwszego stopnia objętych jest kilka polskich województw, między innymi: Łódzkie, Śląskie, Wielkopolska czy Małopolska. W naszym województwie niebezpiecznych warunkach należy spodziewać się we wszystkich powiatach.

ALERT dla Bełchatowa. Pogoda będzie NIEBEZPIECZNA! Uważajcie na siebie
Autor: IMGW ALERT dla Bełchatowa. Pogoda będzie NIEBEZPIECZNA!

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć