Amerykańskie myśliwce F-22 Raptor wylądowały w bazie w Łasku

i

Autor: Shutterstock Amerykańskie myśliwce F-22 Raptor wylądowały w bazie w Łasku

Myśliwce F-22 Raptor są już w Polsce!

Amerykańskie myśliwce F-22 Raptor wylądowały w bazie w Łasku

2022-08-04 14:35

Stany Zjednoczone wysłały do Polski sześć myśliwców piątej generacji F-22 Raptor, które będą stacjonować w Łasku. Jak poinformował w czwartek (4 sierpnia) wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak, myśliwce właśnie wylądowały w polskiej bazie.

"W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z 90. Eskadry Myśliwców USA. Jedne z najnowocześniejszych myśliwców świata przybywają do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu" - napisał dziś (4.08) minister obrony Mariusz Błaszczak na Twitterze.

NATO Air Shielding to misja zwiększenia obecności sił powietrznych i obrony przeciwrakietowej włączonych w system kierowania i dowodzenia Sojuszu. W ramach tej operacji Stany Zjednoczone wysłały do Polski przez Wielką Brytanię sześć myśliwców piątej generacji F-22, które będą stacjonować w Łasku. Amerykanie będą się szkolić z polskimi załogami.

CZYTAJ TEŻ: Szpital Kopernika w Łodzi ma nowy aparat do radioterapii. Skraca leczenie z 8 do 2 tygodni

Operacja ma stworzyć tarczę od państw bałtyckich po Morze Czarne, by zwiększyć zdolności do obrony terytorium państw członkowskich NATO, ich ludności i wojsk przed zagrożeniami z powietrza.

F-22 został zaprojektowany jako myśliwiec przewagi powietrznej, samolot do uderzeń bronią powietrze-ziemia i misji rozpoznawczych. Maszyny przysłane do Polski należą do 90. Eskadry Myśliwskiej 3. Skrzydła Wing ulokowanej w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce.

ZOBACZ: Nowe miasta w Polsce od 2023. Najwięcej w woj. łódzkim i na Mazowszu. Oto lista

Ceremonia otwarcia 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w Lesznie
Sonda
Czy interesujesz się historią?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany