Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem! Na którym odcinku? [FOTO]

2021-05-17 9:20
Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem! Na którym odcinku?
Autor: GDDKiA Łódź Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem!

Do siedmiu kilometrów wydłużył się odcinek nowej betonowej jezdni, z której mogą już korzystać kierowcy na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. To ostatni odcinek budowanej autostrady, gdzie jazda odbywa się jeszcze po starej jezdni tzw. „Gierkówki”. Wynika to z faktu, że podpisanie umowy na projekt i budowę tego fragmentu trasy, a w konsekwencji rozpoczęcie prac, nastąpiło najpóźniej. Postępy robót na inwestycji są zgodne z harmonogramem. Dotychczas kierowcy mieli do dyspozycji 4 kilometry nowej jezdni - od Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Katowic. Teraz nową jezdnią dojadą od Piotrkowa do Woli Krzysztoporskiej, co stanowi już ponad jedną czwartą długości całego odcinka Piotrków Trybunalski - Kamieńsk.

Ruch na świeżo oddanym odcinku, wzorem pierwszego oddanego tam odcinka - prowadzony jest w układzie 1+1, czyli dla każdego kierunku jazdy wyznaczono jeden pas ruchu. Obowiązuje także ograniczenie prędkości do 60 km/h.

- Prace na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mimo długiej zimy i bardzo złej pogody w pierwszej części wiosny, nie odnotowujemy tu żadnych opóźnień – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta! Na Kwiatową wchodzą ekipy remontowe [MAPA]

Do obecnej chwili kierowcy mieli na tym odcinku do dyspozycji 4 kilometry nowej jezdni - od Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Katowic. Teraz nową jezdnią dojadą od Piotrkowa do Woli Krzysztoporskiej, co oznacza, że jazda po nowej jezdni odbywa się już ponad jedną czwartą długości całego odcinka Piotrków Trybunalski – Kamieńsk. 

CZYTAJ: Sulejów: 32-latek rzucił się z nożem na policjanta. W ruch poszły paralizator i broń!

- Znacznie poprawi się jednak komfort jazdy. Pomijając fakt, że kierowcy dostaną do dyspozycji jezdnię o równej, gładkiej nawierzchni, każdy z wyznaczonych pasów ruchu ma 4 metry szerokości, co zapewni wygodną i spokojną jazdę, nawet największymi samochodami – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Wykonawca zapowiada systematyczne przekazywanie kolejnych betonowych odcinków nowej – wschodniej jezdni. Przekazanie ostatniego ma nastąpić w wakacje. Tym samym stara, legendarna „Gierkówka” przejdzie do historii.

POLECAMY: SZOK: Maluszek UWIĘZIONY w rozgrzanym aucie, a mama… Na zakupach! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE