Bełchatów: Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta! Na Kwiatową wchodzą ekipy remontowe [MAPA]

2021-05-17 8:22 m. jaśkiewicz - stawowczyk
Rusza remont ulicy Kwiatowej w Bełchatowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 17 maja spore zmiany w centrum Bełchatowa. Rusza bowiem remont ulicy Kwiatowej. W poniedziałek ustawione zostanie nowe oznakowanie drogowe, a tym samym wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Prace budowlane ruszą dzień później.

Remont ulicy Kwiatowej, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która realizowana  będzie w tym roku. Rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek wprowadzone zostanie tymczasowe oznakowanie dla kierowców. Wraz z początkiem prac zmieni się również organizacja ruchu dla Kwiatowej i okolicznych ulic. Kierowcy zachowajcie ostrożność.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Place zabaw pod lupą urzędników! W piaskowniach specjalny ATESTOWANY PIASEK!

– Ulica Kwiatowa zmieni się, ale nie od razu, bo prace będziemy prowadzić etapowo. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia. Harmonogram przewiduje zakończenie robót w 2022 roku, zależy nam jednak, aby ta ważna z punktu komunikacji w mieście droga była wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

CZYTAJ: SZOK: Maluszek UWIĘZIONY w rozgrzanym aucie, a mama… Na zakupach! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Kwiatowej wprowadzona od 17 maja 2021r.:

  • zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
  • przekształcenie jednokierunkowej ul. ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowco wyjeżdżającym z osiedli
  • zmiana sposoby parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
  • wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

 POLECAMY: „Zanocuj w lesie” są chętni na biwak? Gdzie Nadleśnictwo Bełchatów pozwala rozbić namiot? [MAPA]

Wszystkie informacje na temat organizacji ruchu będziemy na bieżąco aktualizować na miejskiej stronie belchatow.pl. Wprowadzane zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej sprawdzać będzie można na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji mzk.belchatow.pl.

Remont ul. Kwiatowej kosztować będzie 5,5 mln zł. Część tej kwoty pokryją środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto w kwestii finansowania inwestycji miasto porozumiało się z bełchatowskim starostwem, w którego zarządzie pozostaje Kwiatowa.

CZYTAJ: Bełchatów: Za cysterną ciągnęła się OGROMNA plama oleju! Zanieczyszczenie ulic w centrum! [FOTO]

Rusza remont Kwiatowej
Autor: UM Bełchatów Organizacja ruchu na ulicy Kwiatowej
Karetka wjechała pod zamykający się szlaban
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE