Bełchatów: Koszmar kierowców – DZIURY w drodze! Służby już ruszyły do ich łatania!

2021-01-20 14:02 mj-s
Bełchatów: Służby już ruszyły do łatania zimowych dziur w miejskich drogach!
Autor: UM Bełchatów Bełchatów: Służby już ruszyły do łatania zimowych dziur w miejskich drogach!

Przed drogowcami wyjątkowo „niewygodna” pogoda, dodatnie temperatury w dzień, a w nocy spadające poniżej zera powodują, że drogi zaczynają przypominać szwajcarski ser. Asfaltowe nawierzchnie wskutek „rozsadzania” przez zamarzającą wodę cierpią, w konsekwencji kłopoty mają się też kierowcy. W Bełchatowie służby już ruszyły do łatania ubytków, będących następstwem zimowej aury. Marcin Michalak z bełchatowskiego magistratu podkreśla, że to dopiero początek tych drogowych napraw i zachęca mieszkańców, by zgłaszali kłopoty z miejskimi drogami.

W tej chwili liczba załatanych dziur jest skromna, jak podkreśla Marcin Michalak z UM Bełchatów, to pojedyncze przypadki na terenie całego miasta. Nie ma się co jednak oszukiwać, że tak naprawdę, to dopiero początek pozimowych kłopotów na ulicach. Śnieg i mróz nawiedziły nasze miasto zaledwie kilka dni temu. W tej chwili największych interwencji dokonano na al. Wyszyńskiego.

PRZECZYTAJ: Śnieg śmiertelnie niebezpieczny! Nad naszymi głowami zalega ogromny ciężar!

 - Na fragment tego ciągu, od ulicy Hubala do Wojska Polskiego skierowaliśmy ekipę, która dokonała większych napraw. W tej chwili woda spływa i wykonywanie napraw na ciepło jest niemożliwe, wykonujemy tylko i wyłączne naprawy na zimno, ale w sposób doraźny, punktowy tam gdzie uszkodzenia wprost zagrażają bezpieczeństwu – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora wydziału Inżynierii miasta

Jak dodaje Michalak wszystkie dziury łatane są na bieżąco, służby starają się jeszcze tego samego dnia zniwelować zagrożenie. Najpóźniej naprawy dokonywane są rankiem dnia następnego. Do bełchatowskich urzędników w tej chwili od bełchatowian spłynęły dwa sygnały o dziurach, w dwóch przypadkach reagowali miejscy strażnicy.

POLECAMY: Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1! GDZIE SĄ KAMERY?

- Jeśli ktoś taki ubytek zauważy, to prosimy o kontakt telefoniczny. W godzinach pracy urzędu można dzwonić pod numer telefonu: 733 51 93 całodobowo po bezpłatny numer straży miejskiej - 986. Reagujemy na każdy sygnał – wyjaśnia Michalak.

Miejscy urzędnicy podkreślają jednak, że wszystkie naprawy wykonać mogą, bo część dróg na terenie Bełchatowa, to drogi powiatowe bądź wojewódzkie. Poza niechlubną al. Wyszyńskiego - mówiąc delikatnie - najlepiej nie jest na fragmentach ulic: Cegielnianej czy Zamoście. Lipowa, Wojska Polskiego, Czapliniecka, fragment ulic Pabanickiej i Piłsudskiego – na tych z kolei zarządcą jest ZDW w Łodzi. Za stan techniczny części dróg na osiedlach Okrzei i Słonecznym odpowiada Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Do akcji „PSYgarniemy choinki” włączają się Miłośnicy Lasów! Członkowie Leszy odbiorą drzewka spod domu!

Jak dodaje Michalak, 90 procent dróg w mieście jest w zarządzie samorządu Bełchatowa i podkreśla, że na wypadek uszkodzeń aut przez dziurawą drogę i ubiegania się o odszkodowanie z tego tytułu, to majątek miasta jest ubezpieczony. Poszkodowany kierowca może złożyć wniosek do magistratu, dołączając do tego niezbędną dokumentację.

W ubiegłym roku na bieżące utrzymanie dróg, którymi zarządza miasto - w tym także łatanie dziur – zabezpieczono w miejskiej kasie blisko 1 mln złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

Super Raport 20.01 (Goście: Sebastian Kaleta – wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Igor Tuleya – sędzia)