Bełchatów: Książka z dostawą do domu? To możliwe! Do kogo pracownicy biblioteki dostarczą lekturę?

2021-03-01 17:12 mj-s
Bełchatów: Książka z dostawą do domu? To możliwe! Do kogo pracownicy biblioteki dostarczą lekturę?
Autor: Pixabay/ voltamax Bełchatów: Książka z dostawą do domu? To możliwe! Do kogo pracownicy biblioteki dostarczą lekturę?

Takiej akcji jeszcze w Bełchatowie nie było. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie rusza z nowym pomysłem, który ma zachęcić do sięgania po książkę tych, którzy sami nie mogą jej wypożyczyć. Mowa o inicjatywie pod nazwą "Książka z dostawą do domu". Jak sama nazwa wskazuje, ulubione i wyczekiwane lektury zostaną nam dowiezione, a konkretnie zrobią to pracownicy książnicy. Ale uwaga, ta usługa skierowana jest do konkretnych odbiorców.

W trakcie pandemii wyraźnie spadło czytelnictwo książek. Duży, o ile nie decydujący wpływ miało na to zamknięcie bibliotek i ograniczenia związane z wypożyczaniem książek. Sytuacja powoli wraca do normy. Największa książnica w Bełchatowie udostępniła swoje zbiory i można już pobuszować między regałami. Oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ale na tym nie koniec. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników, bełchatowska biblioteka rusza z nową akcją.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: Ukradł puszkę WOŚP i wyczyścił ją z pieniędzy! Usłyszał karę, sąd nie miał litości!

Książka z dostawą do domu - taką usługę jeszcze w marcu zamierza uruchomić bełchatowska książnica. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

- Chcemy wprowadzić wypożyczanie książek dla osób niepełnosprawnych i dla seniorów powyżej 75 roku życia z dostawą do domu. Te osoby, które z jakiś względów nie mogą do nas dotrzeć i nie mają osób, które taką książkę mogłyby im dostarczyć, to biblioteka wychodzi naprzeciw takim właśnie potrzebom i oczekiwaniom czytelników - mówi Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

CZYTAJ: Koronawirus. DYSPENSA w kościele w regionie łódzkim przedłużona! Gdzie transmitowane są msze?

Aktualnie placówka czeka na informacje od mieszkańców, czy taką usługą są zainteresowani. Akcja powinna ruszyć już w marcu. Jak dodaje dyrektor MiPBP w Bełchatowie, książki będą dowożone tylko i wyłącznie mieszkańcom Bełchatowa.

To niejedyne zmiany w bełchatowskiej książnicy. Po wielu latach placówka znów ma być też dostępna w soboty.

POLECAMY: Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawko już... 200 razy! To "legenda" WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!

- Chodzi o czytelników, którzy w tygodniu nie mają czasu i możliwości, aby do nas dotrzeć. W sobotę będą mogli do nas zajrzeć i coś sobie wybrać - dodaje Edyta Jasińska.

Wszystko na to wskazuje, że biblioteka otworzy swoje drzwi w soboty jeszcze w tym miesiącu.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Fani łyżew i rolek znajdą tu raj! Nowy sportowy obiekt jest już gotowy! Kiedy ruszy?

Nowa ramówka TVP. Co przyniesie wiosna w Telewizji Polskiej?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE