Bełchatów: Mieszkańcy dzielą się ciepłem z potrzebującymi. Co przywożą do schroniska? [AUDIO]

2020-12-01 10:44
Bełchatów: Mieszkańcy dzielą się ciepłem z potrzebującymi. Co przywożą do schroniska?
Autor: Pixabay/ ArtTower Bełchatów: Mieszkańcy dzielą się ciepłem z potrzebującymi. Co przywożą do schroniska?

Zima za pasem. Jak co roku o tej porze odbywa się zbiórka rzeczy dla mieszkańców schroniska dla bezdomnych w Bełchatowie. Tradycyjnie akcja cieszy się bardzo dużym odzewem. Nie ma dnia, aby do bełchatowskiej placówki nie trafiały ciepła odzież, koce czy kołdry. A to tylko część darów przekazywanych przez bełchatowian.

Na mieszkańców Bełchatowa można liczyć! Po raz kolejny przekonali się o tym pracownicy i mieszkańcy bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych. Dzięki życzliwości dobrych ludzi, zimę przetrwają w lepszych warunkach.

- Bełchatowianie dzielą się z potrzebującymi ciepłą odzieżą, kocami, kołdrami, ręcznikami, a także artykułami spożywczymi i chemicznymi - wymienia Anna Latosińska, kierownik schroniska. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie - dodaje.

Chętnych do skorzystania z takiej pomocy nie brakuje. Schronisko dysponuje 35 miejscami dla osób ze skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Placówka jest już prawie pełna.

- Cały czas korzystam z tego wsparcia i bardzo dziękuję za tę ludzką, życzliwą pomoc. Dostajemy wiele porządnych rzeczy, które wiele dla nas znaczą - podkreśla pan Grzegorz, jeden z mieszkańców bełchatowskiego schroniska.

Potrzeby są duże, dlatego żadna rzecz dostarczona od mieszkańców na pewno się nie zmarnuje.

Bełchatowska placówka chętnie przyjmie też mniejsze łóżka czy krzesła. Wszystkie potrzebne rzeczy można dostarczyć do siedziby schroniska przy ul. Czaplinieckiej 7a. Można to zrobić w godz. 6-22.

Posłuchaj, co pracownicy i mieszkańcy schroniska mówią o pomocy bełchatowian:
Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE